Na Epic Games Store sprzedano jedynie 9 kopii nowej gry twórców Goat Simulator

Aktualizacja: to najprawdopodobniej nietypowy żart deweloperów.

Aktualizacja: Okazuje się, że informacja o liczbie sprzedanych egzemplarzy mogła być mocno nietypowym żartem deweloperów. W jednym z wpisów (niewidocznym na głównej stronie profilu twórców) stwierdzili, że żartowali. Nie jest to jednak do końca jasne.

Oryginalna wiadomość: Satisfactory to nowa produkcja studia Coffee Stain, które znane jest z Goat Simulator, czyli symulatora kozy. Gra zniknęła ze Steama, by ukazać się wyłącznie na Epic Games Store. Okazuje się, że mogła nie być to dobra decyzja.

We wpisach na oficjalnym Twitterze projektu poinformowano, że od marcowej premiery do 24 kwietnia sprzedano jedynie 9 egzemplarzy tytułu. Wynik byłby wyższy, ale kilka osób postanowiło oddać kupioną wcześniej kopię, żądając zwrotu wydanych pieniędzy.

Nie jest na razie jasne, jakie kroki podejmą teraz deweloperzy. Na pytanie jednego z internautów, czy zdecydują się wydać Satisfactory na Steamie, przyznali, że nie wiedzą, ponieważ nie mieli planów na taką okoliczność.

Wynik częściowo jest zapewne efektem bojkotu, na jaki zdecydowali się gracze po ogłoszeniu, że gra ukaże się wyłącznie na Epic Games Store. Niektórzy przyznali nawet, że zamiast nabyć tytuł, zdobędą pozycję z nielegalnych źródeł, na co zareagowali sami twórcy.

„Jeżeli ktoś chce, może być przestępcą i ukraść pracę 30 ludzi, którzy spędzili 3 lata życia na przygotowanie Satisfactory, tylko dlatego, że nie otrzymał gry w ulubionym sklepie. Może jednak też zachować się jak dorosły i po prostu zagrać w coś innego” - napisali na Twitterze.

Epic Games Store kusi deweloperów niską marżą, dzięki czemu na konto twórców lub wydawców trafia aż 88 procent uzyskanych przychodów. Coffee Stein przyznaje jednak, że 88 procent z zera to nadal zero.

Satisfactory łączy strategię ekonomiczną z symulacją. Celem rozgrywki jest wybudowanie fabryki na jednej z obcych planet - podczas zabawy musimy nie tylko wznosimy obiekty, ale i zbierać surowce niezbędne do budowania konstrukcji. Gra dostępna jest na razie w fazie wczesnego dostępu.

Źródło: DSO Gaming

Reklama

Skocz do komentarzy (14)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (14)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami