Mod Skyrim Together nie ukaże się? Autorzy uważają, że nie są do niczego zobowiązani

„Nie robimy tego dla społeczności”.

Twórcy Skyrim Together, czyli powstającej modyfikacji, która do słynnej produkcji Bethesdy wprowadzi tryb współpracy dla maksymalnie 8 osób, przyznali, że projekt może ostatecznie nie zostać wydany.

Na forum Reddit jeden z użytkowników zapytał zespół odpowiedzialny za mod o postępy nad rozwojem kooperacji. W odpowiedzi należący do ekipy Max Griot zasugerował, że ten niekoniecznie musi ujrzeć światło dzienne, jako że autorzy nie są fanom „nic winni”.

Podkreślił, że w rzeczywistości Skyrim Together nie jest rozwijane dla społeczności graczy, której większość jest „toksyczna”. Nie ukrywa, że twórcy wielokrotnie rozważali porzucenie projektu lub dokończenie prac, ale bez opublikowania modyfikacji.

skyrim_together
Skyrim Together pozwoli grać wspólnie z innymi graczami

„Przygotowujemy mod dla siebie samych, ponieważ uważamy, że jest bardzo ciekawą inicjatywą i wiele się przy tym uczymy. Nie przejmujemy się osobami deklarującymi, że nie sięgną po nasze dzieło, bo i tak wrócą gdy się wreszcie ukaże” - przekonuje.

Niektórzy uważają jednak inaczej, zwracając uwagę, że autorzy Skyrim Together zbierają fundusze na realizację projektu za pomocą serwisu Patreon - dzięki wpłatom od internautów zarabiają około 18 tysięcy dolarów miesięcznie.

Deklaracja Maxgriota spotkała się z fala krytyki. Ostatecznie zdecydowano się usunąć wszystkie wiadomości, a poświęcony kooperacyjnej modyfikacji wątek na Reddicie zamknęli moderatorzy wspomnianego forum.

Głos zabrał jednak inny członek zespołu, moder o pseudonimie Pokanggg. We własnym wpisie zapewnił, że prace nad projektem trwają, choć ostatnio zwolniły. Powodem jest fakt, że kluczowe dla Skyrim Together osoby były zajęte - w powstawanie trybu kooperacji zaangażowani są głównie studenci i ludzie na etatach.

Zobacz: Skyrim - Poradnik, Solucja

To nie pierwsze kontrowersje związane z modem. Niedawno autorów oskarżono o kradzież kodu źródłowego - twórcy mieli skopiować tak zwane Skyrim Script Extender (w skrócie SKSE).

Data premiery Skyrim Together nie jest znana, wiadomo jedynie, że kolejne testy beta będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych graczy. Sama modyfikacja ma zaś być bezpłatna.

Źródło: PC GamesN, Reddit

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami