Sprzedaż PS4 i gier napędza wyniki finansowe korporacji Sony

Rekordowe rezultaty działu wirtualnej rozrywki.

Korporacja Sony ujawniła wyniki finansowe za miniony rok fiskalny, który zakończył się 31 marca. Okazuje się, że w tym okresie duży udział w wypracowanych rezultatach miał dział PlayStation i wirtualnej rozrywki.

Japońska firma wygenerowała przychód w wysokości 78,14 miliarda dolarów, czyli o 1 procent więcej niż w poprzednich dwunastu miesiącach. Zyski wyniosły zaś nieco ponad 8 miliardów dolarów, co jest wzrostem o 22 procent.

Największy wpływ na powyższe wyniki miały gry i usługi sieciowe. Segment odpowiedzialny za platformy PlayStation przyniósł 2310 mld jenów przychodów, a więc około 20,67 mld dol. (lepiej o 19 proc.) - to pierwszy raz, gdy wspomniana suma przekroczyła 20 mld dol. Natomiast osiągnięte przez oddział zyski uplasowały się na poziomie 311 mld jenów (około 2,78 mld dol.).

ps4_d
Dział PlayStation jest istotną częścią firmy Sony

Rekordowe rezultaty są zasługą PS4. W minionym roku fiskalnym do sklepów wysłano 17,8 milionów konsol (w poprzednich dwunastu miesiącach 19 milionów) - najwięcej spośród urządzeń obecnej generacji w omawianym okresie. Łączny nakład wynosi zaś 96,8 mln sztuk.

Bardzo dobrze poradziły sobie gry. Pomiędzy kwietniem 2018 roku a marcem 2019 roku rozeszło się 257,6 miliona kopii produkcji (poprzednio: 246,9 mln). Co ciekawe, aż 37 procent egzemplarzy kupiono drogą cyfrową. Z kolei liczba aktywnych subskrybentów PS Plus wynosi 36,4 miliona - od trzeciego kwartału pojawiło się 100 tysięcy dodatkowych abonentów.

Sony przewiduje jednak spadek wyników w przyszłym roku fiskalnym - uważa, że do sklepów wyśle wówczas 16 milionów PlayStation 4. Firma prognozuje też gorsze zyski, co jest związane z inwestycjami w prace nad konsolą następnej generacji.

Źródło: Raport finansowy Sony

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami