Death Stranding odświeży formułę gier z otwartym światem - obiecuje Hideo Kojima

Motywem przewodnim „połączenie”.

Hideo Kojima wraz z aktorem Normanem Reedusem pojawili się na festiwalu filmowym Tribeca, gdzie opowiedzieli o powstającym Death Stranding. Obiecują, że projekt doda kilka innowacji do gatunku.

- To gra z otwartym światem, ale wnosi coś zupełnie nowego do znanej formuły rozgrywki. W rzeczywistości dzieje się wiele rzeczy, a wszystko jest połączone internetem, choć w sposób, w który jesteśmy od siebie odseparowani - tłumaczy Japończyk.

- Używam tego jako metafory. Gracz musi ponownie połączyć się z wirtualnym światem. Bohater jest bardzo osamotniony, ale próbuje się połączyć z innymi. Kluczowym słowem w fabule i rozgrywce jest właśnie „połączenie” - dodaje.

death_stranding_swiat
Death Stranding nadal owiane jest tajemnicą

Motyw przewodni produkcji znajdzie podobno odzwierciedlenie nie tylko w bezpośredniej rozgrywce. Ze słów Kojimy wynika, że wszyscy gracze będą „grali razem”, pozostając ze sobą połączeni. Nie mógł jednak zdradzić dodatkowych szczegółów, ponieważ Sony „byłoby bardzo nieszczęśliwe”.

Wypowiedź dewelopera sugeruje, że tytuł zaoferuje bliżej niesprecyzowane opcje zabawy wieloosobowej. Nie jest jednak jasne, czy projekt przyjmie formę MMO, czy też jest zupełnie czymś innym.

death_stranding_obsada
W Death Stranding pojawi się doborowa obsada

Obecny na festiwalu Norman Reedus, który w Death Stranding wciela się w głównego bohatera, przekonuje, że gra nie polega wyłącznie na zabijaniu przeciwników. Oczywiście pojawią się elementy przemocy, ale nie tylko.

Panowie ujawnili także, że w planach jest specjalna sekwencja, w której stracimy kontrolę nad postacią. W zamian przejmiemy sterowanie nad kamerą, mogąc rozglądać się po planszy, a gdy spojrzymy na podopiecznego, ten może do nas mrugnąć. Nie zabraknie też długich przerywników filmowych, czyli jednego ze znaków charakterystycznych produkcji Kojimy.

Zobacz: Death Stranding - premiera i najważniejsze informacje

Japoński projektant przeprosił również za brak materiałów prezentujących fragmenty rozgrywki. Zasugerował jednak, że twórcy mogą przedstawić nowe nagrania w ciągu najbliższego miesiąca - być może w okolicach targów E3.

Death Stranding zmierza na PS4, choć niewykluczone, że trafi też na PS5.

Źródło: GamesRadar

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami