Days Gone - zwiększenie statystyk, iniektory

Zahartowanie bohatera: zdrowie, kondycja i skupienie.

Podczas prowadzenia rozgrywki w Days Gone główny bohater, między innymi poprzez wykonywanie misji i rozprawianie się z przeciwnikami, zdobywa punkty doświadczenia. Te można następnie wymienić na różne zdolności. Oprócz nich Deacon posiada też trzy podstawowe cechy:

  • Zdrowie (1)
  • Kondycję (2)
  • Skupienie (3)

Istnieje możliwość ich rozwijania, dzięki specjalnym przedmiotom nazywanych iniektorami. Są to strzykawki, po skorzystaniu z których masz możliwość wybrania, którą z trzech cech zamierzasz rozwinąć.

infektorx1

Gdzie można znaleźć iniektory? Niemal zawsze znajdują się one w placówkach medycznych Nero, które są oznaczane na mapie skrzyżowanymi plastrami. Po odkryciu takiej placówki należy najczęściej zdobyć kanister z benzyną (na ogół znajduje się w pobliżu), napełnić paliwem generator i przywrócić zasilanie.

infektorx2

W ten sposób będziesz mógł dostać się do wnętrza budynku, gdzie w białej skrzyni (4) odnajdziesz iniektor.

Samo podnoszenie statystyk odnosi się do wspomnianych wyżej cech. Wybierając zdrowie podniesiesz ilość punktów we wskaźniku zdrowia, dzięki czemu bohater będzie wytrzymalszy w walce. Kondycja umożliwia dłuższe bieganie sprintem oraz wykonywanie większej liczby uników, a skupienie zapewnia pewniejsze celowanie podczas korzystania z umiejętności skupionego strzału.

infektor02

Obecny poziom rozwinięcia poszczególnych cech możesz sprawdzić w menu Umiejętności w kategorii Zahartowanie (5).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami