Days Gone - zwiększenie statystyk, iniektory

Zahartowanie bohatera: zdrowie, kondycja i skupienie.

Podczas prowadzenia rozgrywki w Days Gone główny bohater, między innymi poprzez wykonywanie misji i rozprawianie się z przeciwnikami, zdobywa punkty doświadczenia. Te można następnie wymienić na różne zdolności. Oprócz nich Deacon posiada też trzy podstawowe cechy:

  • Zdrowie (1)
  • Kondycję (2)
  • Skupienie (3)

Istnieje możliwość ich rozwijania, dzięki specjalnym przedmiotom nazywanych iniektorami. Są to strzykawki, po skorzystaniu z których masz możliwość wybrania, którą z trzech cech zamierzasz rozwinąć.

infektorx1

Gdzie można znaleźć iniektory? Niemal zawsze znajdują się one w placówkach medycznych Nero, które są oznaczane na mapie skrzyżowanymi plastrami. Po odkryciu takiej placówki należy najczęściej zdobyć kanister z benzyną (na ogół znajduje się w pobliżu), napełnić paliwem generator i przywrócić zasilanie.

infektorx2

W ten sposób będziesz mógł dostać się do wnętrza budynku, gdzie w białej skrzyni (4) odnajdziesz iniektor.

Samo podnoszenie statystyk odnosi się do wspomnianych wyżej cech. Wybierając zdrowie podniesiesz ilość punktów we wskaźniku zdrowia, dzięki czemu bohater będzie wytrzymalszy w walce. Kondycja umożliwia dłuższe bieganie sprintem oraz wykonywanie większej liczby uników, a skupienie zapewnia pewniejsze celowanie podczas korzystania z umiejętności skupionego strzału.

infektor02

Obecny poziom rozwinięcia poszczególnych cech możesz sprawdzić w menu Umiejętności w kategorii Zahartowanie (5).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami