Days Gone - zapisywanie i wczytywanie gry, zapis automatyczny, manualny i szybki

Różne sposoby tworzenia punktów kontrolnych oraz sposoby powrotu do wcześniejszych fragmentów gry.

Days Gone jest tytułem nastawionym na surwiwal, czyli przeżycie w trudnym środowisku. O śmierć bohatera jest tu bardzo łatwo, ponieważ może to nastąpić między innymi podczas walki, w wypadku czy pod wdepnięciu w niezauważoną pułapkę.

Wprawdzie rany można leczyć, przywracając tym samym odpowiedni poziom zdrowia bohatera, ale czasami i tak może dojść do śmierci. Wtedy jedynym ratunkiem jest wczytanie zapisanej wcześniej gry.

A możliwości zapisywania są trzy i obejmują:

  • Zapis automatyczny
  • Zapis manualny
  • Szybki zapis
zapis3

Zapis automatyczny pojawia się różnych momentach gry i jest symbolizowany przez animowaną ikonę (1) w prawym dolnym narożniku ekranu. Najczęściej gra zapisuje się na początku misji, w ich kluczowych momentach oraz po wykonaniu jakiegoś zadania. Oprócz tego tytuł, co pewien czas, zapisuje się po dotarciu do określonych miejsc, takich jak obozy.

zapis1

Zapis manualny możemy wykonać w dowolnym, spokojnym momencie. Chodzi tu przede wszystkim o miejsca, gdzie nie jesteśmy atakowani przez przeciwników (w trakcie walki skorzystanie z niego jest niemożliwe). Aby wykonać zapis manualny należy przejść do menu, wybrać opcję Zapisz grę (2) i wybrać miejsce na zapis. Ich liczba jest ograniczona. Warto też dodać, że z tej opcji można korzystać tylko, jeśli znajdujemy się w pobliżu motoru.

zapis2

Ostatnią możliwością jest skorzystanie z szybkiego zapisu gry. Aby to uczynić należy znajdować się w pobliżu motocykla i wcisnąć oraz przytrzymać trójkąt (3), kiedy w lewym dolnym narożniku pojawi się taka możliwość. W ten sposób gra zostanie błyskawicznie zapisana bez żadnej przerwy.

W przypadku śmierci lub, jeśli chcemy cofnąć się z rozgrywką, to możemy postąpić na dwa sposoby. Pierwszy to wczytanie ostatniego punktu kontrolnego, a druga załadowanie manualne wcześniej zapisanej gry (w menu jest to opcja Wczytaj grę).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami