Days Gone - walka strzelecka, osłony, broń i amunicja

Poznaj wskazówki i zasady związane z prowadzeniem wymiany ognia.

W Days Gone możemy prowadzić działania bojowe na kilka różnych sposobów. Oprócz skrytych działań i cichej eliminacji wrogów można też prowadzić walkę wręcz oraz brać udział w pojedynkach strzeleckich.

Na tej stronie dowiecie się najważniejszych rzeczy związanych z tym ostatnim elementem. Znajdziecie tu odpowiedzi między innymi na poniższe pytania:

  • Jak korzystać z osłon
  • W jaki sposób prowadzić pojedynki strzeleckie
  • Skąd brać nową broń i amunicję

Jeśli dojdzie już do regularnej wymiany ognia, to zdecydowanie najważniejszą rzeczą jest znalezienie jakiejś osłony (1). Może za nią posłużyć wiele elementów środowiska - ściana budynku, skała, meble czy drewniane belki. W momencie, kiedy podejdziemy do osłony, bohater automatycznie do niej przylgnie.

walkad3

W tej pozycji jesteśmy względnie bezpieczni, o ile przeciwnicy będą prowadzić ogień od frontu. Należy jednak stale mieć na uwadze, żeby wrogowie nie zaszli naszej postaci z tyłu lub flanki. Zagrożenie możemy na bieżąco sprawdzać na minimapie (2) - teren z rywalami jest oznaczony czerwoną strefą, a oni sami czerwonymi kropkami, pod warunkiem, że wcześniej oznaczyliśmy ich lornetką.

walkad4

Ponadto rywale mogą korzystać z broni miotanych, takich jak granaty czy koktajle mołotowa. Jeśli rzucą w naszym kierunku tego typu broń i znajdzie się ona przy bohaterze, to pojawi się specjalna ikonka (3). Im szybciej zacznie migać, tym szybciej dojdzie do eksplozji, dlatego najlepiej od razu przeskoczyć za inną osłonę.

walkad1

Po znalezieniu odpowiedniej osłony należy poczekać na dogodny moment, aż któryś z przeciwników opuści swoją kryjówkę lub wychyli się zza osłony. Należy wtedy wcisnąć i przytrzymać klawisz L2, wycelować we wroga (4) i oddać strzał naciskając R2.

Dobrze jest oddać kilka strzałów i ukryć się z powrotem. Celowanie sprawia bowiem, że bohater się wychyla i staje się potencjalnym celem dla przeciwników.

walkad5

Następną ważną rzeczą jest fakt, że kiedy bohater przylgnie do pionowej przeszkody, to domyślnie kamera ustawi się nad jego prawym ramieniem (5). Jeśli natomiast rywale znajdują się z lewej strony osłony i chcemy ostrzelać ich z drugiej strony, to należy wcisnąć i przytrzymać klawisz X. Dzięki temu bohater przejdzie na lewą stronę (6), co ułatwi wymianę ognia.

walkad6

Podczas prowadzenia walk z wykorzystaniem broni palnej należy pamiętać o amunicji. Jej poziom do niesionych broni można sprawdzić w kole przetrwania, a do obecnie używanej w lewym dolnym narożniku (7). Amunicję najlepiej zbierać po poległych przeciwnikach oraz podczas przeszukiwania świata gry. Ponadto możemy uzupełniać jej zapasy u handlarzy w obozach. U kupców można ponadto nabywać nowe, lepsze rodzaje broni palnej.

Jeśli zamierzamy zmienić trzymaną przez nas broń na inną, leżącą na ziemi, to zostanie wyświetlona tabela porównawcza (8). Dzięki niej możemy szybko porównać nowy oręż do posiadanego, sprawdzając między innymi szybkostrzelność, siłę strzału czy pojemność magazynka.

Samą broń palną można podzielić na następujące grupy:

  • Broń boczna - głównie pistolety, sprawdzające się dobrze na bliskim i średnim dystansie oraz jako ostatnia deska ratunku, w przypadku braku amunicji.
  • Broń podstawowa - przede wszystkim karabiny powtarzalne (dobre na średni i duży dystans), automatyczne (duża szybkostrzelność sprawdza się w przypadku sporych grup wrogów i w walce na mniejszą odległość) oraz strzelby (bardzo duża siła ognia w walce na małym dystansie).
  • Broń specjalna - chodzi tu głównie o kusze, pozwalające na cichą eliminację wrogów oraz karabiny snajperskie.
  • Broń miotana - m.in. granaty i koktajle mołotowa, sprawdzające się idealnie do wykurzania wrogów z kryjówek oraz zadawania dużych obrażeń całym grupom przeciwników.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami