Days Gone - strefy lęgowe i gniazda świrusów

Jak niszczyć bazy potworów.

Podczas zwiedzania świata w Days Gone natkniemy się na wiele niebezpieczeństw. Od nieprzyjaźnie nastawionej do nas fauny w postaci na przykład wilków, poprzez różnego rodzaju pułapki i przeciwników, kończąc na specjalnych punktach zajętych przez świrusów.

Na bieżącej stronie skupimy się na dwóch ostatnich elementach, które stanowią ważną część rozgrywki. Dzięki informacjom zawartym na stronie dowiecie się:

  • Co to są strefy lęgowe świrusów
  • W jaki sposób się ich pozbywać
  • Co daje ich niszczenie

Zacznijmy od pierwszego niebezpieczeństwa, czyli tak zwanych stref lęgowych, na które trafisz już niedługo po rozpoczęciu gry.

strefa4

Strefy te to nic innego, jak zbiór kilku gniazd, w których przebywają świrusy. Na ogół są one zakładane w opuszczonych miastach i wioskach, ale zdarza się również, że występują na przykład w leśnych jaskiniach. Po wjechaniu w obszar strefy lęgowej, która jest zaznaczona na mapie czerwonym kolorem oraz ikoną (1), otrzymasz informację o znajdujących się w pobliżu gniazdach, które należy zniszczyć.

strefa1

Po wejściu na teren strefy należy zlokalizować gniazda (2). Są to charakterystyczne miejsca tworzone z siana, gałęzi i śmieci. Kiedy bohater się do nich zbliży powie o niesamowitym smrodzie, a ponadto zostaną zaznaczone ikonami (3) na minimapie.

Zanim przystąpisz do eliminowania gniazd warto wcześniej oczyścić teren ze świrusów. Zazwyczaj w nocy jest ich więcej na zewnątrz, ale mniej w gniazdach, a za dnia odwrotnie.

strefa2

Po zlokalizowaniu gniazda należy je zniszczyć. Aby to uczynić trzeba je podpalić (4). Można to uczynić na przykład strzelając w podłożony wcześniej kanister z benzyną lub rzucając w stronę gniazda koktajlem mołotowa.

strefa3

Po podpaleniu gniazda należy liczyć się z tym, że wyjdzie z niego większa lub mniejsza grupa przeciwników (5). Rozpraw się z nimi lub po prostu oddal się i zaatakuj, gdy sytuacja będzie korzystniejsza.

Po zniszczeniu wszystkich gniazd w strefie ilość świrusów w danym miejscu się zmniejszy. Ponadto po spaleniu gniazda możesz zdobyć specjalny proszek, który pozostaje po pożarze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami