Days Gone - strefy lęgowe i gniazda świrusów

Jak niszczyć bazy potworów.

Podczas zwiedzania świata w Days Gone natkniemy się na wiele niebezpieczeństw. Od nieprzyjaźnie nastawionej do nas fauny w postaci na przykład wilków, poprzez różnego rodzaju pułapki i przeciwników, kończąc na specjalnych punktach zajętych przez świrusów.

Na bieżącej stronie skupimy się na dwóch ostatnich elementach, które stanowią ważną część rozgrywki. Dzięki informacjom zawartym na stronie dowiecie się:

  • Co to są strefy lęgowe świrusów
  • W jaki sposób się ich pozbywać
  • Co daje ich niszczenie

Zacznijmy od pierwszego niebezpieczeństwa, czyli tak zwanych stref lęgowych, na które trafisz już niedługo po rozpoczęciu gry.

strefa4

Strefy te to nic innego, jak zbiór kilku gniazd, w których przebywają świrusy. Na ogół są one zakładane w opuszczonych miastach i wioskach, ale zdarza się również, że występują na przykład w leśnych jaskiniach. Po wjechaniu w obszar strefy lęgowej, która jest zaznaczona na mapie czerwonym kolorem oraz ikoną (1), otrzymasz informację o znajdujących się w pobliżu gniazdach, które należy zniszczyć.

strefa1

Po wejściu na teren strefy należy zlokalizować gniazda (2). Są to charakterystyczne miejsca tworzone z siana, gałęzi i śmieci. Kiedy bohater się do nich zbliży powie o niesamowitym smrodzie, a ponadto zostaną zaznaczone ikonami (3) na minimapie.

Zanim przystąpisz do eliminowania gniazd warto wcześniej oczyścić teren ze świrusów. Zazwyczaj w nocy jest ich więcej na zewnątrz, ale mniej w gniazdach, a za dnia odwrotnie.

strefa2

Po zlokalizowaniu gniazda należy je zniszczyć. Aby to uczynić trzeba je podpalić (4). Można to uczynić na przykład strzelając w podłożony wcześniej kanister z benzyną lub rzucając w stronę gniazda koktajlem mołotowa.

strefa3

Po podpaleniu gniazda należy liczyć się z tym, że wyjdzie z niego większa lub mniejsza grupa przeciwników (5). Rozpraw się z nimi lub po prostu oddal się i zaatakuj, gdy sytuacja będzie korzystniejsza.

Po zniszczeniu wszystkich gniazd w strefie ilość świrusów w danym miejscu się zmniejszy. Ponadto po spaleniu gniazda możesz zdobyć specjalny proszek, który pozostaje po pożarze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami