Days Gone - skradanie się, odwracanie uwagi i ciche zabójstwa

Zobacz, w jaki sposób prowadzić walkę po cichu.

Days Gone oferuje zazwyczaj sporą dozę swobody w przypadku prowadzenia działań bojowych przez głównego bohatera. Wprawdzie walki zazwyczaj nie da się uniknąć, ale często możemy sami zdecydować o jej charakterze. Zamiast walczyć wręcz lub przy użyciu broni palnej, nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z możliwości skradania się i cichego eliminowania kolejnych wrogów.

Na bieżącej stronie dowiesz się między innymi:

  • W jaki sposób się skradać
  • Co zapewnia osłonę przed wrogami
  • Jak odwracać uwagę przeciwników
  • W jaki sposób eliminować rywali po cichu

W trakcie działania z ukrycia najważniejsze jest ukrywanie się przed wzrokiem wrogów. Najłatwiej osiągnąć to poprzez trzymanie się na dystans lub korzystanie z okolicznych elementów terenu, które ukryją nas przed przeciwnikami. Możemy w tym celu wykorzystać chociażby ściany, kontenery, a przede wszystkim krzaki (1). Jeśli w nich kucniemy, to rywale nie będą nas widzieć, chyba że podejdą bardzo blisko bohatera.

skradanie3

Drugą ważną rzeczą przy skradaniu się jest skorzystanie z lornetki i oznaczenie przy jej pomocy wrogów w zasięgu wzroku. Uczynienie tego spowoduje, że rywale zostaną oznaczeni czerwonym rombem (2), a dodatkowo pojawią się na minimapie w postaci kropek (3). W ten sposób znacznie łatwiej będzie zaplanować kolejne ruchy.

skradanie2

Po namierzeniu rywali należy poczekać na dogodny moment. Jeśli znajdują się cały czas w grupie, to możesz skorzystać z różnych rozpraszaczy uwagi, aby zwabić ich w wybrane miejsce. Przedmioty tego typu wybierasz z koła przetrwania z kategorii dystraktorów.

Podstawowym z nich jest kamień. Po jego wybraniu wskaż miejsce (4), w które chcesz go rzucić. Rywale, którzy zwrócą na niego uwagę zostaną zaznaczeni na żółto (5). Po rzuceniu kamienia poczekaj, aż wróg się do niego uda, dzięki czemu będziesz mógł wyeliminować go w ustronnym miejscu.

Należy pamiętać, aby nie rzucać kamieniami kilka razy pod rząd, ponieważ zdradzi to pozycję bohatera. Wśród dystraktorów są również inne przedmioty odwracające uwagę rywali. Chodzi między innymi o wabiki, które mają większy zasięg działania.

skradanie1

Jeśli jakiś przeciwnik przebywa na uboczu i nie widzą go jego partnerzy, to wystarczy się do niego zakraść od tyłu, a kiedy pojawi się zielona ikona (6), wcisnąć trójkąt, co spowoduje wykonanie egzekucji z pomocą noża. Oczywiście możesz też korzystać z broni palnej wyposażonej w tłumik, który ogranicza huk wystrzału.

Ważną rolę w skradaniu się odgrywają również znaczniki dźwięku i widoczności (7) bohatera. Pierwszy z nich pokazuje, jak głośny jest bohater, dlatego dobrze jest poruszać się w przysiadzie, co znacznie ograniczy głośność przemieszczania się.

W przypadku widoczności należy starać się, aby źrenica oka w ikonie była jak najcieńsza (im grubsza, tym postać jest bardziej widoczna). Ważne jest zatem poruszanie się na kuckach, ukrywanie się oraz unikanie źródeł światła (skradanie się łatwiej przeprowadzać w nocy).

W trakcie korzystania z taktyki skradania dobrze jest na spokojnie prześledzić ruchy rywali przy pomocy lornetki, oznaczyć ich, a potem eliminować jednego po drugim w taki sposób, żeby nikt tego nie zauważył.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami