Days Gone - przeciwnicy i wrogowie: świrusy, bandyci, snajperzy, żołnierze Nero, zwierzęta

Poznaj sposoby prowadzenia walki z różnymi rodzajami rywali.

W trakcie rozgrywki w Days Gone natkniesz się na wiele rodzajów wrogów i przeciwników, którzy pragną jedynie śmierci głównego bohatera. Każdy z rywali wymaga nieco innego podejścia, dlatego warto mieć w zanadrzu kilka planów działania.

Dlatego przygotowaliśmy opisy przeciwników, pojawiających się w grze. Na poniższej stronie dowiesz się między innymi:

  • Jakie są rodzaje wrogów
  • Czym się charakteryzują
  • Jak należy z nimi walczyć

Świrusy - rojaki

To najczęściej spotykany rodzaj świrusów. Są to zarażeni dorośli, którzy po prostu rzucają się na bohatera, kiedy go zauważą.

wrog1

Pojedyncze nie stanowią większego zagrożenia, ale w grupie mogą być niebezpieczne. Najlepiej eliminować je po cichu, zakradając się lub korzystając z broni białej, aby nie alarmować innych świrusów i nie tracić amunicji. Możesz zmniejszać ilość ich występowania w niektórych rejonach poprzez niszczenie gniazd i stref lęgowych.

Świrusy - traszki

Młoda odmiana świrusów, która powstała z zarażonych dzieci. W przeciwieństwie do rojaków są dużo słabsze, ale za to zwinniejsze.

wrog3

Nie rzucają się na bohatera od razu, tylko czekają w grupie na dogodny moment do ataku. Najczęściej następuje to, kiedy sterowana przez nas postać posiada mało zdrowia. Dlatego najlepiej pozbywać się ich z dystansu, jeśli chcemy oczyścić dany obszar (możemy skorzystać z tłumika, jeśli nie chcemy alarmować innych wrogów) lub zignorować, ale mieć na uwadze, że będą czaić się w pobliżu.

Bandyci, wieczyści

Występują w wielu różnych odmianach - część z nich jest wyposażona w broń białą, inni w pistolety, ale nie brakuje też osobników z karabinami automatycznymi czy snajperskimi (patrz „Snajperzy" poniżej).

wrog7

Dlatego styl walki należy dopasować do bieżącej sytuacji. Jeśli to możliwe, to możesz wykorzystać warunki, aby spróbować pozbyć się wrogów jednego po drugim, po cichu, korzystając z noża. Jeśli dojdzie do wywołania alarmu, to na bohatera rzuci się większa lub mniejsza grupa wrogów. Wtedy najlepiej jest znaleźć jakieś schronienie i ostrzeliwać ich z broni palnej. Pamiętaj o przeszukiwaniu ich ciał po walce, ponieważ znajdziesz przy nich przydatne przedmioty, broń oraz amunicję.

Snajperzy

Bardzo niebezpieczni przeciwnicy, którzy mogą zaatakować bohatera z dystansu zarówno, kiedy porusza się pieszo, jak i podczas korzystania z motocykla. Podczas celowania korzystają z celowników laserowych, dzięki czemu wiesz, że sterowana postać zostaje namierzana.

wrog6

Jeśli do tego dochodzi, to najważniejsze jest pozostawanie w ruchu oraz szybkie znalezienie kryjówki (np. ściany domu lub skał). Samych snajperów najlepiej eliminować z dystansu lub, jeśli warunki na to pozwalają, zakradając się do nich i ostrzeliwując ich z bliska lub eliminując przy pomocy noża. Liczbę snajperów w danym terenie można ograniczyć poprzez oczyszczanie obozów wypadowych.

Wilki

Pojawiają się głównie w terenach zalesionych. Wbrew pozorom mogą okazać się dość niebezpieczne, ponieważ są szybkie i najczęściej atakują znienacka.

wrog4

Najgorzej, gdy na bohatera rzuci się od razu cała grupa. Najlepszą metodą obrony jest ostrzelanie ich z broni palnej. Korzystanie z broni białej może się bowiem okazać zbyt powolne, a rany zadawane przez zwierzęta są na ogół dość spore.

Żołnierze Nero

Są to specjalni przeciwnicy, którzy początkowo będą pojawiać się przede wszystkim podczas wybranych misji fabularnych.

wrog5

Są bardzo dobrze opancerzeni oraz zaopatrzeni w szybkostrzelną broń palną, a w przypadku wywołania alarmu szybko się przegrupowują. Ponadto nie można ich zranić korzystając z ataku z zaskoczenia. Dlatego, przynajmniej w początkowej fazie gry, najlepiej ich po prostu unikać i przemykać między nimi, kiedy pojawi się okazja.

Ciężkozbrojni przeciwnicy

Są to mocno opancerzeni rywale, których zaczniesz spotykać nieco później, wraz z postępami w kampanii fabularnej. Ich cechą charakterystyczną są pancerze chroniące przed ogniem i atakami z zaskoczenia. Najlepiej ostrzeliwać jedno miejsce, o ile jest to możliwe staraj się celować w głowę.

wrog8

W ten sposób pozbawisz wroga osłony, dzięki czemu kolejne pociski zaczną zadawać mu duże obrażenia. W walce z nimi dobrze jest trzymać się na dystans i koniecznie korzystać z osłon. Dobrze sprawdza się ostrzeliwanie ich z karabinów snajperskich z bezpiecznej odległości.

W przypadku walki bezpośredniej można wspomóc się granatami (zadadzą im obrażenia i chwilowo unieruchomią) oraz bronią większego kalibru np. ciężkimi karabinami maszynowymi. W przypadku rywali z miotaczami ognia najlepiej celować w butle na ich plecach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami