Days Gone - obozy wypadowe łupieżców, bandyci, bunkry, mapy

Jak przejmować tereny opanowane przez wrogów i jak dotrzeć do podziemnych bunkrów.

W trakcie rozgrywki w Days Gone na bohatera czeka sporo niebezpieczeństw, w tym dzięki zwierzęta czy świrusy. Jedno z największych zagrożeń leży po stronie bandytów, a zwłaszcza w pobliżu ich kryjówek, które możemy przejmować.

Dlatego na bieżącej stronie przygotowaliśmy informacje, z których dowiesz się:

  • Jak są oznaczane obozy bandytów
  • W jaki sposób eliminować przeciwników
  • Jak przejmować wrogie kryjówki
  • Gdzie znajdują się podziemne bunkry i co się w nich znajduje

Obozy wypadowe bandytów można znaleźć w różnych miejscach. Podczas eksploracji świata gry zostaną oznaczone specjalną ikoną (1) w momencie, gdy nieco się do nich zbliżysz.

obozw1

Jeśli zechcesz oczyścić go z wrogów, to warto zawczasu dobrze się przygotować poprzez odnowienie zdrowia i zabrania broni oraz amunicji.

obozw2

Następnie dobrze jest się w miarę możliwości dobrze rozeznać na temat obozu. W tym celu dobrze jest skorzystać z lornetki, aby oznaczyć przeciwników. Następnie sam wybierz czy zdecydujesz się na skradanie i eliminowanie wrogów po cichu czy rozpoczniesz regularną wymianę ognia (2).

W drugim przypadku dobrze jest zadbać o odpowiednią osłonę, ponieważ zazwyczaj w obozie znajduje się sporo przeciwników. Dobrą metodą jest pewne oddalenie się od wrogów i poczekanie, aż pojedynczo przybiegną w miejsce, gdzie łatwiej będzie prowadzić z nimi walkę. Oczywiście nie zawsze się to udaje. Najważniejsze jest pozbycie się wszystkich rywali.

obozw3

Kiedy to uczynisz zacznij szukać wejścia do podziemnego bunkra. Zazwyczaj jest to metalowy właz (3), który może znajdować się w różnych miejscach, na przykład pod wieżą radiową lub na ziemi we wnęce skalnej.

obozw4

Po zejściu na dół, oprócz możliwości zdobycia cennych przedmiotów i dostępu do szafy z bronią, najważniejsze jest odnalezienie mapy (4), która zazwyczaj leży na blacie. Jej podniesienie spowoduje, że odkryjesz okoliczny teren na swojej mapie, a ponadto przejmiesz obóz i pozbędziesz się bandytów z okolicy.

Przejmowanie wrogich obozów zapewnia ponadto lepsze stosunki z sojuszniczymi obozami oraz zmniejsza ryzyko ataków czy zastawienia przez wrogów pułapek w postaci linek czy ostrzału snajperskiego. Ponadto do przejętego obozu możesz docierać korzystając z szybkiej podróży.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami