Days Gone - motocykl: tankowanie paliwa i naprawa uszkodzeń

Zobacz, jak uzupełniać benzynę i poprawiać stan techniczny motoru.

Motocykl jest głównym pojazdem bohatera, umożliwiającym pokonywanie dużych dystansów w stosunkowo szybkim czasie. Warto przy tym pamiętać, że do niektórych z odwiedzonych punktów możemy szybko powrócić korzystając z opcji szybkiej podróży.

Nie zmienia to faktu, że z motocykla będziemy korzystać bardzo często. Dobrze jest więc wiedzieć, na co szczególnie zwracać uwagę podczas jego eksploatacji. Dlatego na bieżącej stronie dowiesz się:

  • Jak sprawdzić stan techniczny i poziom paliwa w motocyklu
  • W jaki sposób tankować paliwo
  • Jak naprawić uszkodzoną maszynę

Zacznijmy od podstaw, czyli dwóch kluczowych wskaźników motocykla. Chodzi mianowicie o poziom paliwa i stan techniczny. Aby je sprawdzić wystarczy podejść do maszyny i rzucić okiem na informacje, jakie się pojawią. Przy baku wyświetli się aktualny poziom benzyny (1), natomiast przy silniku stan techniczny (2).

motorwskazniki

Obydwie informacje podawane są w procentach - im liczba bliższa 100%, tym lepiej. Po wejściu na motor informacje te pojawią się w postaci dwóch ikonek przy minimapie. Poziom paliwa będzie wskazywała ikona dystrybutora, a stanu technicznego skrzyżowane narzędzia.

paliwo1

Jeśli chodzi o tankowanie motoru, to istnieje kilka możliwości. Pierwsza z nich, to podjechanie do miejsca z paliwem (3) - są one oznaczane na minimapie ikoną dystrybutora. Wystarczy podjechać do takiego miejsca i wcisnąć kółko, aby rozpocząć tankowanie. Dystrybutory można znaleźć w niektórych kryjówkach oraz w na stacjach i w miastach. Należy pamiętać, że podczas tankowania możemy zostać zaatakowani przez wrogów.

paliwo2

Druga możliwość to zdobycie czerwonego kanistra (4), dotarcie do motoru i zatankowanie go. Kanistry można znaleźć w wielu miejscach podczas eksplorowania świata gry. Warto pamiętać, że można je wykorzystać również jak broń - jeśli strzelimy w zbiornik to wybuchnie. Kanistrami napełniamy też generatory w punktach medycznych Nero.

naprawa

Jeśli chodzi o naprawienie motocykla, to do wykonania tej czynności będzie niezbędne posiadanie złomu, który znajdujemy podczas gry (jego ilość jest oznaczona zębatkami w lewym dolnym narożniku ekranu). Jeśli posiadamy części, to wystarczy podejść do motocykla i wcisnąć oraz przytrzymać kółko, co spowoduje rozpoczęcie naprawy (5).

Należy pamiętać, że jeśli stan techniczny naszego motocykla będzie wynosił 0%, to nie będziemy mogli w ogóle rozpocząć nim jazdy.

mech

Ostatnią z możliwości na uzupełnienie paliwa oraz naprawę motoru jest skorzystanie z usług mechaników, których możemy spotkać w obozach. Wystarczy z nim porozmawiać, a kiedy uruchomi się specjalne menu spojrzeć w lewy dolny narożnik, gdzie znajdują się opcje uzupełniania (6).

Paliwo napełniamy wciskając kwadrat, a naprawy dokonujemy kółkiem. Należy przy tym pamiętać, że za tego rodzaju usługi trzeba będzie zapłacić pieniędzmi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami