Motocykl jest głównym pojazdem bohatera, umożliwiającym pokonywanie dużych dystansów w stosunkowo szybkim czasie. Warto przy tym pamiętać, że do niektórych z odwiedzonych punktów możemy szybko powrócić korzystając z opcji szybkiej podróży.

Nie zmienia to faktu, że z motocykla będziemy korzystać bardzo często. Dobrze jest więc wiedzieć, na co szczególnie zwracać uwagę podczas jego eksploatacji. Dlatego na bieżącej stronie dowiesz się:

  • Jak sprawdzić stan techniczny i poziom paliwa w motocyklu
  • W jaki sposób tankować paliwo
  • Jak naprawić uszkodzoną maszynę

Zacznijmy od podstaw, czyli dwóch kluczowych wskaźników motocykla. Chodzi mianowicie o poziom paliwa i stan techniczny. Aby je sprawdzić wystarczy podejść do maszyny i rzucić okiem na informacje, jakie się pojawią. Przy baku wyświetli się aktualny poziom benzyny (1), natomiast przy silniku stan techniczny (2).

motorwskazniki

Obydwie informacje podawane są w procentach - im liczba bliższa 100%, tym lepiej. Po wejściu na motor informacje te pojawią się w postaci dwóch ikonek przy minimapie. Poziom paliwa będzie wskazywała ikona dystrybutora, a stanu technicznego skrzyżowane narzędzia.

paliwo1

Jeśli chodzi o tankowanie motoru, to istnieje kilka możliwości. Pierwsza z nich, to podjechanie do miejsca z paliwem (3) - są one oznaczane na minimapie ikoną dystrybutora. Wystarczy podjechać do takiego miejsca i wcisnąć kółko, aby rozpocząć tankowanie. Dystrybutory można znaleźć w niektórych kryjówkach oraz w na stacjach i w miastach. Należy pamiętać, że podczas tankowania możemy zostać zaatakowani przez wrogów.

paliwo2

Druga możliwość to zdobycie czerwonego kanistra (4), dotarcie do motoru i zatankowanie go. Kanistry można znaleźć w wielu miejscach podczas eksplorowania świata gry. Warto pamiętać, że można je wykorzystać również jak broń - jeśli strzelimy w zbiornik to wybuchnie. Kanistrami napełniamy też generatory w punktach medycznych Nero.

naprawa

Jeśli chodzi o naprawienie motocykla, to do wykonania tej czynności będzie niezbędne posiadanie złomu, który znajdujemy podczas gry (jego ilość jest oznaczona zębatkami w lewym dolnym narożniku ekranu). Jeśli posiadamy części, to wystarczy podejść do motocykla i wcisnąć oraz przytrzymać kółko, co spowoduje rozpoczęcie naprawy (5).

Należy pamiętać, że jeśli stan techniczny naszego motocykla będzie wynosił 0%, to nie będziemy mogli w ogóle rozpocząć nim jazdy.

mech

Ostatnią z możliwości na uzupełnienie paliwa oraz naprawę motoru jest skorzystanie z usług mechaników, których możemy spotkać w obozach. Wystarczy z nim porozmawiać, a kiedy uruchomi się specjalne menu spojrzeć w lewy dolny narożnik, gdzie znajdują się opcje uzupełniania (6).

Paliwo napełniamy wciskając kwadrat, a naprawy dokonujemy kółkiem. Należy przy tym pamiętać, że za tego rodzaju usługi trzeba będzie zapłacić pieniędzmi.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.