Days Gone - motocykl: kupowanie ulepszeń, zwiększanie wydajności

Podnoszenie osiągów, zmiany wizualne i sposoby kupowania u mechaników.

Na samym początku gry główny bohater posiada nieźle rozwinięty motocykl, sprawujący się dobrze w trudnych warunkach oraz zaopatrzony w specjalne bonusy pokroju nitro. Niestety jeszcze w pierwszych misjach maszyna dość mocno obrywa, przez co Deacon musi zadowolić się dużo słabszym modelem.

Nic jednak straconego, ponieważ wraz z rozwojem fabularnym gry będziemy trafiać do miejsca, gdzie pojawi się możliwość rozwijania maszyny. Chodzi mianowicie o mechaników w różnych obozach, które odwiedzimy. To właśnie u nich możemy zaopatrywać się w nowe ulepszenia.

Po rozpoczęciu rozmowy z mechanikiem trafisz do menu, z którego możesz wybrać jedną z trzech kategorii:

  • Wydajność (A)
  • Wygląd (B)
  • Lakier (C)
ulepszenia1

Najważniejsza jest ta pierwsza kategoria, która wpływa nie tylko na wygląd mootcykla, ale przede wszystkim na różne osiągi. Pozostałe dwa rodzaje ulepszeń są związane bardziej z estetyką.

Wydajność

Jest to najważniejszy rodzaj ulepszeń, który umożliwia poprawienie osiągów naszej maszyny. Możemy ją rozwijać w kilku kategoriach.

ulepszenia2
  • Silnik (1) - szybkość poruszania się motocykla.
  • Wydech (2) - głośność maszyny, wpływa na odległość z jakiej rywale będą ją słyszeć.
  • Sakwy (3) - ilość amunicji, jaką można trzymać przy motocyklu.
  • Bak (4) - maksymalna pojemność paliwa.
  • Rama (5) - jest odpowiedzialna za wytrzymałość motocykla.
  • Nitro (6) - umożliwia krótkotrwałe przyspieszenie motocykla.
  • Opony (7) - decydują o przyczepności motocykla.

Czym warto zainteresować się w pierwszej kolejności. Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem będzie zakup nowego, pojemniejszego baku. Dzięki niemu będziemy w stanie pokonywać większe odległości bez ciągłego zamartwiania się o poziom paliwa.

Drugą godną polecenia modyfikacją jest rama. Podczas jazdy jesteśmy narażeni na sporo niebezpieczeństw, czy to wrogów stojących na drodze, pułapki czy chociażby snajperów, a nawet upadki z wysokości. Wszystkie te elementy mogą obniżać stan techniczny pojazdu. Dlatego jeśli zależy nam na zwiększeniu jego wytrzymałości, to właśnie rama wydaje się dobrym wyborem.

Następnie warto przemyśleć sprawę nitro. Chwilowy bonus w postaci szybkiego przyspieszenia przydaje się nie tylko podczas pościgów i ucieczek, ale umożliwia też przeskakiwanie nad niektórymi przepaściami, odblokowując dostęp do wcześniej niedostępnych miejsc.

Wygląd, lakier i zakup ulepszeń

Pozostałe dwie kategorie ulepszeń, czyli wygląd i lakier spełniają głównie funkcje wizualne. Dzięki nim możesz nadać maszynie unikalny charakter między innymi przez wygląd reflektora, błotników czy wzoru na baku.

ulepszenia3

Sam zakup danego ulepszenia jest bardzo prosty. Wystarczy wybrać interesujący nas element (przy okazji zobaczymy jego cenę) z danego menu i wcisnąć X (8). Będzie to możliwe tylko pod dwoma warunkami, a mianowicie, jeśli dysponujemy odpowiednią ilością gotówki (9) oraz posiadamy odpowiednie zaufanie (10) w danym obozie.

To drugie możemy rozwijać między innymi przez wykonywanie misji i zleceń dla ludzi z danego obozu czy też dostarczanie im pożywienia i trofeów ze świrusów. Bez odpowiedniego poziomu zaufania handlarze po prostu nie wystawią pewnych towarów na sprzedaż.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami