W Days Gone głównym środkiem lokomocji jest motocykl głównego bohatera. Dzięki niemu można szybko pokonywać duże odległości, korzystać z opcji szybkiej podróży oraz zapisywać grę.

Na bieżącej stronie dowiesz się:

  • W jaki sposób kierować motocyklem
  • Jak jeździć ekonomicznie
  • Jakie przeszkody czekają w trasie
  • W jaki sposób można przywrócić motocykl
  • Jak prowadzić walkę podczas jazdy

Samo prowadzenie maszyny jest stosunkowo proste. Przyspieszamy klawiszem R2, a zwalniamy wciskając L2. Kierunek zmieniamy lewym analogiem.

Warto pamiętać również o możliwości driftowania, którą uaktywnia się wciskając kółko i skręcając w lewo lub prawo. Jest to szczególnie przydatne w momencie, kiedy chcemy szybko pokonać zakręt.

motor1

Z kolei wciśnięcie i przytrzymanie klawisza „X" spowoduje, że uruchomimy nitro (1), które zapewnia dodatkowe przyspieszenie. Aby korzystać z nitro należy wcześniej zakupić ten mechanizm u mechanika.

motor2

Podczas jazdy motocykl wykorzystuje paliwo i może ulegać uszkodzeniom. Jeśli chcesz jeździć nieco ekonomiczniej, to podczas jazdy z górki puszczaj gaz i wysuń do przodu lewy analog, dzięki czemu nie będziesz marnował benzyny. Jeżeli chodzi o uszkodzenia, to przede wszystkim omijaj wszelkie przeszkody (2) w postaci głazów, domów czy drzew.

Wpadnięcie na nie może nie tylko uszkodzić motor, ale także spowodować, że bohater z niego spadnie. W takim przypadku należy podejść do maszyny i postawić ją na koła wciskając i przytrzymując kwadrat. W trakcie jazdy należy też uważać na przeciwników - możesz ich rozjeżdżać, jednak niszczysz w ten sposób maszynę. Rywale mogę też zrzucić bohatera z maszyny, jeśli będzie przejeżdżał w ich pobliżu zbyt wolno.

Jeśli zdarzy się, że uszkodzisz maszynę, a na przykład nie posiadasz odpowiedniej ilości złomu na jej naprawę, to możesz udać się do mechanika w sojuszniczym obozie. Za odpowiednią opłatą sprowadzi on maszynę do obozu, jednak będzie w takim stanie, w jakim ją zostawiłeś.

motor3

Czasami możesz też najechać na wyskocznię, co spowoduje rozpoczęcie krótkiego lotu. W jego trakcie, przy pomocy lewego analogu, staraj się ustawić motocykl tak, aby upadł na dwa koła. W ten sposób ograniczysz uszkodzenia maszyny.

W niektórych misjach będziesz zmuszony do prowadzenia pojedynków strzeleckich w trakcie jazdy. Jeśli do tego dojdzie, to należy zbliżyć się do celu, wcisnąć i przytrzymać klawisz L1 i poczekać, aż celownik (3) osiągnie najmniejszy rozmiar. Wtedy wystarczy oddać strzał klawiszem R2.

Jeżeli będziesz prowadził ostrzał, kiedy celownik będzie dużych rozmiarów, to strzały będą po prostu mniej celne.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.