Days Gone - motocykl: jazda, odzyskiwanie i walka

Wskazówki związane z prowadzeniem motocykla, odszukiwaniem go i prowadzeniem pojedynków strzeleckich.

W Days Gone głównym środkiem lokomocji jest motocykl głównego bohatera. Dzięki niemu można szybko pokonywać duże odległości, korzystać z opcji szybkiej podróży oraz zapisywać grę.

Na bieżącej stronie dowiesz się:

  • W jaki sposób kierować motocyklem
  • Jak jeździć ekonomicznie
  • Jakie przeszkody czekają w trasie
  • W jaki sposób można przywrócić motocykl
  • Jak prowadzić walkę podczas jazdy

Samo prowadzenie maszyny jest stosunkowo proste. Przyspieszamy klawiszem R2, a zwalniamy wciskając L2. Kierunek zmieniamy lewym analogiem.

Warto pamiętać również o możliwości driftowania, którą uaktywnia się wciskając kółko i skręcając w lewo lub prawo. Jest to szczególnie przydatne w momencie, kiedy chcemy szybko pokonać zakręt.

motor1

Z kolei wciśnięcie i przytrzymanie klawisza „X" spowoduje, że uruchomimy nitro (1), które zapewnia dodatkowe przyspieszenie. Aby korzystać z nitro należy wcześniej zakupić ten mechanizm u mechanika.

motor2

Podczas jazdy motocykl wykorzystuje paliwo i może ulegać uszkodzeniom. Jeśli chcesz jeździć nieco ekonomiczniej, to podczas jazdy z górki puszczaj gaz i wysuń do przodu lewy analog, dzięki czemu nie będziesz marnował benzyny. Jeżeli chodzi o uszkodzenia, to przede wszystkim omijaj wszelkie przeszkody (2) w postaci głazów, domów czy drzew.

Wpadnięcie na nie może nie tylko uszkodzić motor, ale także spowodować, że bohater z niego spadnie. W takim przypadku należy podejść do maszyny i postawić ją na koła wciskając i przytrzymując kwadrat. W trakcie jazdy należy też uważać na przeciwników - możesz ich rozjeżdżać, jednak niszczysz w ten sposób maszynę. Rywale mogę też zrzucić bohatera z maszyny, jeśli będzie przejeżdżał w ich pobliżu zbyt wolno.

Jeśli zdarzy się, że uszkodzisz maszynę, a na przykład nie posiadasz odpowiedniej ilości złomu na jej naprawę, to możesz udać się do mechanika w sojuszniczym obozie. Za odpowiednią opłatą sprowadzi on maszynę do obozu, jednak będzie w takim stanie, w jakim ją zostawiłeś.

motor3

Czasami możesz też najechać na wyskocznię, co spowoduje rozpoczęcie krótkiego lotu. W jego trakcie, przy pomocy lewego analogu, staraj się ustawić motocykl tak, aby upadł na dwa koła. W ten sposób ograniczysz uszkodzenia maszyny.

W niektórych misjach będziesz zmuszony do prowadzenia pojedynków strzeleckich w trakcie jazdy. Jeśli do tego dojdzie, to należy zbliżyć się do celu, wcisnąć i przytrzymać klawisz L1 i poczekać, aż celownik (3) osiągnie najmniejszy rozmiar. Wtedy wystarczy oddać strzał klawiszem R2.

Jeżeli będziesz prowadził ostrzał, kiedy celownik będzie dużych rozmiarów, to strzały będą po prostu mniej celne.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami