Days Gone - jak się leczyć: zdrowie i leczenie, apteczki, bandaże

Tworzenie i korzystanie z środków bandaży, apteczek oraz sposoby na zwiększenie ilości życia.

Podobnie, jak w wielu grach akcji kluczowym elementem jest zdrowie głównego bohatera. Jeśli dopuścimy do tego, aby pasek życia spadł do zera, to sterowana przez nas postać zginie, a my będziemy zmuszeni do wczytania któregoś ze wcześniejszych zapisów gry.

Na bieżącej stronie zdobędziesz najważniejsze informacje związane z:

  • Poziomem zdrowia
  • Sposobami leczenia
  • Tworzeniem leków
  • Możliwością zwiększenia paska zdrowia

Poziom zdrowia (1) postaci jest symbolizowany przez zielony pasek znajdujący się w lewym dolnym narożniku ekranu. Im mniej punktów zdrowia posiadamy, tym bliżsi jesteśmy śmierci. Należy na bieżąco monitorować ten wskaźnik, ponieważ już kilka celnych ataków wrogów może znacznie obniżyć poziom zdrowia bohatera.

zdrowie

Jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji, to trzeba będzie korzystać z leczenia. W tym celu wystarczy skorzystać ze środka medycznego (2), czyli na przykład bandażu lub apteczki. Ich aktualną liczbę znajdziemy w lewym dolnym narożniku ekranu. Aby skorzystać z medykamentu należy wcisnąć i przytrzymać strzałkę w lewo.

Dobrze jest zatem dbać o stałe wyposażenie medyczne. Możemy je znajdować w świecie gry lub tworzyć ze znalezionych elementów. W drugim przypadku należy skorzystać z koła przetrwania, wybrać kategorię medykamenty (3) i, skorzystać z opcji Tworzenie (klawisz R2), o ile posiadamy odpowiednie materiały (przykładowo do stworzenia bandażu wymagana jest szmata i środek dezynfekujący).

Za pomocą koła możemy też wyleczyć naszego bohatera. Warto dodać, że różne środki przywracają różną ilość zdrowia. Przykładowo bandaże odnowią 50 punktów życia, a apteczki 100.

Środki medyczne możemy również kupować u handlarzy spotykanych głównie w odwiedzanych obozach. Warto dodać, że korzystanie ze snu NIE regeneruje poziomu zdrowia.

zdrowiex

Jeśli chcemy na stałe podnieść poziom zdrowia, to należy skorzystać ze specjalnej strzykawki o nazwie iniektor. Przed jego użyciem należy wskazać z dostępnych opcji Zdrowie (4). Iniektory znajdujemy głównie w punktach medycznych Nero.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami