Paradox Interactive opublikowało materiał wprowadzający w świat zapowiedzianego w marciu Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Są też nowe informacje o głównym bohaterze, a także dostępnych specjalizacjach i zdolnościach.

Postać, którą pokierujemy w grze, to przedstawiciel tzw. Thinblood (dosł. „cienkokrwisty”), czyli słabszej odmiany wampirów, w Świecie Ciemności traktowanej z pogardą.

Thinbloods uznaje się często za podkategorię, ale w Seattle - miejscu akcji gry - panuje tolerancja dla wszystkich krwiopijców.

Po rozpoczęciu przygody w Bloodlines 2, wybierzemy jedną z trzech specjalizacji. Oryginalne nazwy to Chiropteran, Mentalism i Nebulation.

Pierwsza pozwoli postaci unosić się nad ziemią i przyzywać chmarę nietoperzy, druga związana jest z używaniem telekinezy i zawieszaniem wrogów w powietrzu, a trzecia odda we władanie bohatera mgłę: pozwalającą skuteczniej się skradać lub oślepiającą i ogłuszającą przeciwnika.

va
Gra przypomina podobno Dishonored

Z czasem dołączymy do jednego z pięciu klanów pełnej krwi, dzięki czemu zyskamy kolejne unikalne umiejętności.

Omawiana produkcja to kontynuacja wydanego 15 lat temu Bloodlines. Premiera w 2020 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: Paradox Interactive

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.