Avengers: Koniec gry w Fortnite. Walka z Thanosem w nowym trybie

Bohaterowie kontra najeźdźcy.

W nastawionym na zmagania wieloosobowe Fortnite rozpoczęło się wydarzenie nawiązujące do „Avengers: Koniec gry” - debiutującego dzisiaj kolejnego filmu o przygodach Kapitana Ameryki, Iron-Mana i spółki.

W ramach akcji udostępniono okresowy tryb rozgrywki, w którym można zmierzyć się z Thanosem. Największy przeciwnik superbohaterów Marvela, pojawił się w grze wraz ze swoją armią Chitauri, by zdobyć sześć Kamieni Nieskończoności.

Gracze dzieleni są na dwa zespoły: bohaterów i najeźdźców. Zadaniem pierwszej jest powstrzymanie Szalonego Tytana przed skompletowaniem artefaktów - w tym celu użytkownicy muszą znaleźć ukryte na mapie wyposażenie Avengersów, w tym tarczę Kapitana Ameryki.

Druga ekipa stara się odszukać Kamienie Nieskończoności, a pierwsza osoba, która zdobędzie klejnot, zamienia się w Thanosa. Kosmita dysponuje umiejętnościami specjalnymi - potrafi zaatakować wrogów potężnym promieniem i wykonać wysoki skok w powietrze.

Warto zaznaczyć, że każdy kolejny zdobyty artefakt gwarantuje zespołowi Szalonego Tytana określone bonusy. Przykładowo czerwony zapewnia podwójne zdrowie i osłony, a fioletowy sześciokrotnie zwiększa obrażenia od laserów.

avengers_fortnite_wydarzenie
Gracze mogą użyć broni superbohaterów

Co ciekawe, że w przeciwieństwie do najeźdźców, bohaterowie odradzają się po śmierci. W momencie jednak, gdy drużyna Thanosa zgromadzi wszystkie Kamienie Nieskończoności, herosi tracą taka możliwość, więc zgon zakończy zabawę.

Podczas zabawy gracze mogą podjąć się realizacji specjalnych wyzwań, by zdobyć darmowe nagrody pokroju graffiti, sztandarów i lotni wzorowanej na samolocie Quinjet. Do tego strój Czarnej Wdowy z akcesoriami do kupienia w sklepie z przedmiotami kosmetycznymi.

fortnite_wdowa
Nie zabrakło strojów inspirowanych Avengersami

Zobacz: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Akcja nie jest pierwszym efektem współpracy pomiędzy Epic Games i Marvelem. Rok temu, przy okazji debiutu filmu „Avengers: Wojna bez granic”, zorganizowano podobne wydarzenie z udziałem Thanosa i sześciu artefaktów.

Źródło: Epic Games

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami