Prezydent ujawnił skład reprezentacji Polski w grach z serii FIFA

Ośmiu zawodników.

Prezydent Andrzej Duda przedstawił skład Narodowej Drużyny Esportu, czyli zespołu, który będzie reprezentował Polskę w międzynarodowych zawodach w grach z piłkarskiej serii FIFA.

Docelowo ekipa złoży się z dziesięciu zawodników, ale na razie powołano jedynie ośmiu. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, na czele grupy stanął Miłosz Bogdanowski - czterokrotny mistrz kraju w cyklu od EA Sports. Mężczyzna podkreślił, że spędził dużo czasu na wybieraniu reszty graczy.

W skład drużyny - poza Bogdanowskim - wchodzą Kamil „Riptorek” Soszyński, Nikodem „Piko” Pawlak, Damian „damie” Augustyniak, Gracjan „El Polako” Gołębiewski, Bartosz „bejott” Jakubowski, Jakub „Cyanide” Mikołajewski i Marcin „mRN” Szczes. Pozostali dwaj członkowie zostaną wyłonieni w drodze eliminacji.

- Czy możemy mówić, że esport jest sportem? Jeżeli możemy mówić, że szachy czy brydż sportowy są sportem, to esport, który niezwykle rozwija zdolności manualne i refleks gracza, bez wątpienia także można zaliczyć do dziedzin sportowych - stwierdził prezydent.

Andrzej Duda dodał, że jest zadowolony z możliwości promowania akurat rozgrywek w grach z serii FIFA. Podkreślił, że wirtualna piłka nożna jest „absolutnie niekontrowersyjna”. Wyraził też nadzieję, że reprezentanci zdobędą „wielu fanów” w całym kraju.

Zobacz: FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Zespół weźmie udział w FIFA eNations Cup, a więc oficjalnych mistrzostwach świata organizowanych przez twórców piłkarskiego cyklu. Do tej pory, ze względu na brak odpowiedniego zespołu, Polska nie mogła startować w rozgrywkach.

Nie jest jasne, czy Narodowa Drużyna Esportu doczeka się ekip dedykowanych innym produkcjom. Biorąc pod uwagę słowa prezydenta o braku kontrowersji w serii od EA Sports, jest to raczej mało prawdopodobne.

Źródło: Kancelaria Prezydenta

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami