Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jaki smartfon do 1000 zł - najlepsze modele na 2019 rok

Najlepsze telefony poniżej tysiąca złotych.

Zastanawiasz się, jaki smartfon wybrać w przedziale do 1000 złotych? Przygotowaliśmy zestawienie modeli, na które warto zwrócić uwagę w 2019 roku. Pod uwagę braliśmy nie tylko parametry techniczne, ale również konstrukcję urządzenia, jakość wykonywanych zdjęć czy czas pracy na baterii.

Chcąc kupić smartfon do 1000 złotych, można przebierać w naprawdę ciekawych propozycjach, które w zupełności wystarczą do codziennych zastosowań, a także do mniej wymagających gier. Warto jednak pamiętać, że ze względu na ograniczony budżet, wymienione poniżej modele mogą mieć drobne wady i mankamenty, które również staramy się wypunktować.

Zobacz też: Najlepsze smartfony 2018 roku - Ranking

UWAGA (23.05.2019): W związku z problemami Huawei dotyczącymi zerwania współpracy z firmą Google, która jest odpowiedzialna za system Android na smartfonach, zalecamy wysoką ostrożność w podejmowaniu zakupu urządzenia tej firmy. Sugerujemy przeczekanie do momentu, aż sytuacja Huawei się ustabilizuje lub współpraca zostanie ponownie nawiązana.


Xiaomi Mi A2

Popularny chiński producent smartfonów każdego roku udowadnia, że potrafi tworzyć świetne urządzenia w przystępnej cenie. Nie inaczej jest w przypadku Xiaomi Mi A2, czyli rasowego przedstawiciela średniej półki, wyposażonego w czystego Androida, bez natłoku zbędnych aplikacji. To bardzo dobry wybór w segmencie smartfonów do 1000 złotych.

Xiaomi Mi A2 utrzymany został w dość klasycznym designie. To propozycja między innymi dla osób, które nie przepadają za popularnym ostatnio „notchem”, czyli wycięciem w ekranie. Chińscy projektanci postawili na standardowy czarny pasek, choć należy pamiętać, że zwiększa on nieco szerokość górnej ramki. Okrągły czytnik linii papilarnych wylądował natomiast z tyłu obudowy.

Xiaomi Mi A2 to dość spore urządzenie - przekątna ekranu mierzy 5,99 cala. Wyświetlacz działa w zadowalającej rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli i oferuje bardzo dobrą jakość obrazu. Telefon działa w oparciu o 8-rdzeniowego Snapdragona 660, który do codziennych wyzwań i okazjonalnych gier w zupełności wystarcza.

  • Smartfon został wyposażony w 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. To poziom, który jeszcze do niedawna zarezerwowany był dla urządzeń z nieco wyższej półki. Minusem jest natomiast brak slotu na kartę microSD.

Zastosowana bateria jest wystarczająca, by przetrwać dzień w miarę intensywnego użytkowania. Dzięki obsłudze technologii szybkiego ładowania Qualcomm QuickCharge 3.0, ogniwo do pełna można uzupełnić w nieco ponad godzinę.

Mi A2 nie może się też wstydzić jakości wykonywanych zdjęć. Aparaty główne to matryce Sony, rejestrujące obraz w rozdzielczościach 20 i 12 Mpix. Z przodu również dostępny jest obiektyw 20 Mpix. Jakość fotografii w tym przedziale cenowym nie pozostawia wiele do życzenia. Aparaty nie radzą sobie jednak zbyt dobrze ze zdjęciami nocnymi, które mają sporo szumów.

Z innych mankamentów należy wymienić brak modułu NFC. Telefonem nie można zatem płacić w sposób zbliżeniowy. Niektórym użytkownikom może też przeszkadzać brak złącza audio 3,5 mm i przeciętna jakość odtwarzanego dźwięku.

Jeśli czytasz artykuł na smartfonie, przesuń poniższą tabelę w lewo, aby zobaczyć całość.

Plusy: Minusy:
  • bardzo dobry wyświetlacz
  • niezły aparat
  • zadowalająca wydajność
  • szybkie ładowanie
  • czysty system
  • brak slotu na kartę microSD
  • brak NFC
  • brak złącza audio 3,5 mm


Cena: 710-920 zł


Huawei P Smart 2019

W przedziale do 1000 złotych ciekawie wypada też smartfon innego chińskiego producenta. Huawei P Smart 2019 to propozycja przede wszystkim dla osób, które lubią iść z duchem czasu, a ich telefon musi to odzwierciedlać. Opisywany tu model charakteryzuje się bowiem niezwykle cienkimi ramkami i niewielkim wcięciem w ekranie, w którym umieszczony został aparat przedni.

Czytnik linii papilarnych pozostał jednak z tyłu obudowy, gdzie znajdziemy również podwójny aparat główny. Tył wykonany jest z plastiku i dość szybko się rysuje, dlatego do telefonu warto od razu zakupić ochronne etui.

P Smart 2019 wyposażony został w ekran o przekątnej 6,21 cala. Docenią go osoby, które lubią duże wyświetlacze i nie przeszkadza im konieczność obsługi za pomocą obu rąk. Użytkowanie w jednej może być utrudnione, choć telefon oferuje specjalny tryb zmniejszający przestrzeń roboczą.

Bateria o pojemności 3400 mAh wystarcza na dzień intensywnego użytkowania lub nawet dwa standardowego działania. Telefon nie obsługuje jednak szybkiego ładowania. Producent wyposażył go natomiast w moduł NFC, który może posłużyć między innymi do płatności zbliżeniowych.

Aparat główny, składający się z matryc 13 i 2 Mpix, robi co najwyżej przeciętne zdjęcia. Aplikacja oferuje sporo funkcji, a wybór scen wspomagany jest sztuczną inteligencją, która nad wyraz dobrze rozpoznaje fotografowany obiekt.

Mimo wszystko finalna jakość pozostawia sporo do życzenia. Mogą pojawiać się problemy z ostrością, kolorami czy szumami w przypadku słabszych warunków oświetleniowych. Lepiej wypada natomiast aparat przedni o rozdzielczości 8 Mpix, wyposażony np. w funkcję rozmycia tła.

Jeśli czytasz artykuł na smartfonie, przesuń poniższą tabelę w lewo, aby zobaczyć całość.

Plusy: Minusy:
  • dobra wydajność
  • moduł NFC
  • duży ekran i wąskie ramki
  • wytrzymała bateria
  • przeciętny aparat
  • brak szybkiego ładowania


Cena: 800-1000 zł


Motorola One

Motorola One to kolejny reprezentant średniej półki, który uległ najnowszym trendom. W tym jednak przypadku „notch” jest dość spory, co nie wszystkim musi przypaść do gustu. Ramki nie są aż tak cienkie, jak w P Smart 2019, ale mimo wszystko urządzenie to można nazwać smukłym. Tył obudowy to klasyka w najlepszym wydaniu - podwójny aparat i centralnie umieszczony czytnik linii papilarnych.

Prawdopodobnie największą zaletą tego telefonu jest czysty i regularnie aktualizowany system Android, który co miesiąc otrzymuje łatki bezpieczeństwa od Google. Nieco gorzej wypada natomiast ekran o przekątnej 5,9 cali, działający zaledwie w rozdzielczości 720 x 1520 pikseli. W tym przedziale cenowym to sporo poniżej średniej.

Cover image for YouTube videoMotorola One Power Official Ad

Wnętrzności urządzenia, składające się z 8-rdzeniowego Snapdragona 625, 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej w zupełności wystarczają, by telefon ten móc określić jako płynny w działaniu. Powinien się również nadać do mniej wymagających gier.

Producent nie zapomniał o slocie na kartę microSD i module NFC. Bateria 3000 mAh wystarcza na dzień użytkowania. Dużym plusem jest obsługa technologii szybkiego ładowania.

Aparat tylny, składający się z obiektywu głównego 12 Mpix i wspomagającego 2 Mpix, całkiem nieźle radzi sobie ze zdjęciami w dzień. Fotografie charakteryzują się sporą liczbą szczegółów i przyzwoitym odwzorowaniem kolorów.

Dobrze działa też autofokus i funkcja rozmycia tła, choć tej ostatniej zdarza się czasami źle zarysować kontury. Tradycyjnie dla tego przedziału cenowego, zdjęcia wykonywane w nocy wypadają znacznie gorzej. Podobnie jest z aparatem przednim. Selfie w dzień wyglądają nieźle, a po zapadnięciu zmroku pojawiają się mankamenty. W przedziale smartfonów do 1000 złotych jest to jednak całkowicie normalne.

Jeśli czytasz artykuł na smartfonie, przesuń poniższą tabelę w lewo, aby zobaczyć całość.

Plusy: Minusy:
  • niezła jakość wykonania
  • szybkie ładowanie
  • czysty Android z częstymi aktualizacjami
  • spore wycięcie w ekranie
  • niska rozdzielczość ekranu

Cena: 770-900 zł


Motorola Moto G7 Power

Druga Motorola znalazła się w naszym zestawieniu ze względu na bardzo pojemną baterię 5000 mAh, która umożliwia nawet trzy dni standardowego użytkowania bez konieczności sięgania po ładowarkę. Obsługuje też technologię szybkiego ładowania. Jest to zatem propozycja dla osób, które cenią sobie brak konieczności codziennego uzupełniania baterii i poszukują solidnego smartfona za niecałe 1000 złotych.

Motorola Moto G7 Power do najmniejszych nie należy. Została wyposażona w ekran o przekątnej 6,2 cala, działający w nieco niskiej rozdzielczości 720 x 1570 pikseli. Także tu widoczne jest wycięcie w ekranie. Telefon odróżnia się od swoich konkurentów brakiem podwójnego aparatu głównego. Obiektyw został umieszczony pośrodku obudowy, a zaraz pod nim znajduje się czytnik linii papilarnych.

Snapdragon 632 i 4/64 GB pamięci sprawiają, że system podczas codziennego użytkowania zachowuje się płynnie. Użytkownik nie powinien doświadczać zacięć nawet przy nieco bardziej wymagających aplikacjach. Pamięć użytkową można rozszerzyć za pomocą karty microSD.

Podczas zakupu urządzenia warto zwrócić uwagę na dokładną wersję telefonu, gdyż nie każda wyposażona jest w moduł NFC. To ważne, jeżeli zależy nam na płatnościach zbliżeniowych i innych wygodach tej technologii.

Główny aparat Motoroli Moto G7 Power wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix, jednak ich jakość nie porywa. W oczy rzuca się przede wszystkim brak większej liczby detali i stonowane barwy, zaś w gorszych warunkach świetlnych pojawiają się szumy. Nie jest to zatem smartfon, który powinniśmy wybierać ze względu na możliwości fotograficzne.

Moto G7 Power posiada kilka mankamentów, jednak pojemna bateria i niezła wydajność sprawiają, że można na nie przymknąć oko. Szczególnie jeżeli szukamy telefonu, który sprawdzi się na dłuższych wyjazdach bez dostępu do prądu.

Jeśli czytasz artykuł na smartfonie, przesuń poniższą tabelę w lewo, aby zobaczyć całość.

Plusy: Minusy:
  • pojemna bateria
  • niezła wydajność
  • niska rozdzielczość ekranu
  • przeciętny aparat

Cena: 850-900 zł


Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze