Twórcy powstającego Cyberpunk 2077 ze studia CD Projekt Red ujawnili, że na tle innych tego typu produkcji projekt wyróżni się liczbą broni, z których gracze skorzystają podczas rozgrywki.

W wywiadzie udzielonym hiszpańskiemu serwisowi Area Jugones główny projektant zadań - Mateusz Tomaszkiewicz - stwierdził, że choć sama walka jest jedynie dodatkiem, gra zaoferuje rozbudowane uzbrojenie.

- Pracujemy nad dobrym systemem starć i zaoferujemy szereg zróżnicowanych broni, co wyróżni tytuł na tle innych produkcji. W wersji demonstracyjnej mieliśmy samonaprowadzający karabin, którego nie widziałem zbyt często we współczesnych strzelankach - tłumaczy.

cp_20770bronie
W Cyberpunk 2077 pokierujemy stworzoną przez siebie postacią

Tomaszkiewicz zaznacza jednocześnie, że deweloperzy mają w zanadrzu kilka interesujących pomysłów, które powinny rozbudować rozgrywkę. Części rozwiązań zespół jednak nadal nie zaimplementował, ponieważ nie są jeszcze gotowe.

W tej samej rozmowie projektant przyznał, że gra w obecnym kształcie rożni się od wersji, którą CD Projekt Red prezentowało na ubiegłorocznych targach E3, choć nie jest jasne, w jakich dokładnie aspektach.

Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PS4 i Xbox One, choć nie wykluczono, że pojawi się też na konsolach następnej generacji. Produkcja bazuje na systemie RPG wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha, a akcję osadzono w futurystycznym Night City - fikcyjnej metropolii w USA.

Źródło: GamingBolt, Area Jugones

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.