Cyberpunk 2077 inspirowany seriami The Elder Scrolls i Deus Ex

Oraz grą Vampire: The Masquare - Bloodlines.

Jeden z deweloperów zaangażowanych w powstawanie Cyberpunk 2077 opowiedział o produkcjach, którymi zespół CD Projekt Red inspiruje się podczas prac nad nową grą studia.

W rozmowie z hiszpańskim serwisem Area Jugones główny projektant zadań - Mateusz Tomaszkiewicz - ujawnił, że ekipa wzoruje się między innymi na cyklu The Elder Scrolls. Polska ekipa czerpie z tytułów Bethesdy, choć są osadzone w innych realiach niż rodzimy projekt.

- Wśród inspiracji wymieniłbym też Deus Ex, zwłaszcza pierwszą część, która miała na mnie istotny wpływ zarówno jako gracza, jak i dewelopera. Bardzo podobała mi się możliwość realizowania misji na wiele różnych sposobów - tłumaczy.

skyrim
The Elder Scrolls odciśnie piętno na Cyberpunk 2077

- Rozgrywka opierała się nie tylko na wyborach podejmowanych w trakcie dialogów, ponieważ na mapie poukrywane były takie rzeczy, jak rożne wejścia do budynków, czy elementy otwierające dostęp do innych ścieżek fabularnych - dodaje.

Kolejną inspiracją jest pierwsza odsłona Vampire: The Masquare - Bloodlines, czyli RPG przedstawiające wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby. Gra jest dla Tomaszkiewicza o tyle istotna, że nieliniowość tytułu bazowała na mechanizmach zabawy i konwersacjach.

deus_ex
W Cyberpunk 2077 znajdą się zapewne elementy z serii Deus Ex

Wypowiedź dewelopera pochodzi z wywiadu, w którym przyznał, że dzisiejsza wersja projektu rożni się od fragmentu prezentowanego na ubiegłorocznym E3, a także stwierdził, że pozycja wyróżni się dużą liczbą dostępnych broni.

Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PS4 i Xbox One, choć nie wykluczono, że pojawi się też na konsolach następnej generacji. Produkcja bazuje na systemie RPG wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha, a akcję osadzono w futurystycznym Night City - fikcyjnej metropolii w USA.

Źródło: Area Jugones

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami