Apex Legends traci zainteresowanie użytkowników Twitcha

Znaczny spadek popularności.

Apex Legends najwyraźniej traci zainteresowanie użytkowników platformy Twitch. Z danych serwisu wynika, że liczba widzów śledzących zmagania w darmowym battle royale w ostatnich tygodniach znacznie spadła.

Produkcja studia Respawn Entertainment miała bardzo udany debiut. W niecałą dobę od wydania liczba graczy przekroczyła 2 miliony, a po miesiącu zarejestrowanych było już ponad 50 milionów osób.

Twórcy od pewnego czasu nie dzielą się podobnymi statystykami, więc nie jest jasne, jak gra sobie radzi. Dane serwisu Twitch wskazują jednak, że może tracić na popularności - obecnie zmagania w Apex Legends śledzi około 47 tysięcy widzów. Dla porównania: w okresie premiery wynik sięgał 200 tysięcy, nawet trzykrotnie przewyższając rezultat Fortnite.

apex_legends_spadek
Apex Legends to gra w świecie Titanfall

Większość streamerów postanowiło wrócić do produkcji cieszących się stałym zainteresowaniem, w tym League of Legends oraz tytułu od Epic Games, czyli jednego z największych konkurentów strzelanki w uniwersum Titanfall.

Oczywiście liczba widzów na Twitchu nie musi oznaczać, że spadła ogólna liczba graczy Apex Legends, ale jest to prawdopodobne. Wśród przyczyn może być brak częstych aktualizacji, które wyróżniają wspomniane Fortnite.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

W projekcie studia Respawn Entertainment trwa obecnie pierwszy sezon rozgrywek. W ramach wydarzenia twórcy dodali jedną dodatkową postać, ale niewykluczone, że w planach jest jeszcze jeden bohater.

Źródło: Polygon, TwitchMetrics

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami