Nowy projekt twórców Hellblade to gra akcji nastawiona na fabułę i kooperację?

Premiera ponoć w 2020 roku.

Wykupione niedawno przez Microsoft studio Ninja Theory, które znane jest z Hellblade: Senua's Sacrifice, pracuje nad nastawioną na kooperację i fabułę grą akcji - sugerują nieoficjalne informacje.

Źródłem jest wpis jednego z użytkowników forum 4chan, zauważony przez internautów z serwisu Resetera. Z wiadomości wynika, że projekt zostanie zapowiedziany na tegorocznym E3, zaś premierę zaplanowano na 2020 rok. Tytuł powstaje rzekomo od sześciu lat oraz zmierza na PC z systemem Windows 10 i konsole Xbox.

Akcję osadzono ponoć w realiach science-fiction - fabuła rozpocznie się od inwazji kosmitów na Ziemię. Gracze podobno wyruszą na inne zaatakowane planety, by odszukać stwory odpowiedzialne za napaść.

Gra zaoferuje tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób, a rozgrywka położy nacisk na walki w zwarciu. Do dyspozycji otrzymamy rzekomo kilku bohaterów o rożnych umiejętnościach, które wybierzemy jako drugi atak. Pojawi się też uzbrojenie, obejmujące pułapki i lasso podobne do tego z Bulletstorm.

Użytkownik forum 4chan twierdzi, że odwiedzimy łącznie sześć lokacji, przy czym każda złoży się z trzech poziomów. Ukończenie poszczególnego obszaru zajmie podobno około 90 minut i zwieńczone zostanie walką bossem - te wzorowane są ponoć na potyczkach z God of War.

hellblade1
Najnowszą grą Ninja Theory jest Hellblade - produkcja o celtyckiej wojowniczce

Zobacz: Hellblade: Senua's Sacrifice - Poradnik, Solucja

Oczywiście do doniesień należy podchodzić z dystansem. Warto jednak zwrócić uwagę, że Jez Corden z serwisu Windows Central stwierdził na Twitterze, że ma „powody wierzyć”, że informacje są „bliskie prawdy”. W podobnym tonie wypowiedział się też Klobrille - znany z forów informator, specjalizujący się w kwestiach dotyczących Microsoftu.

Niedawno zaś szef działu Xbox w koncernie z Redmond - Phil Spencer - przyznał, że na E3 2019 nabyte przez firmę studia zaprezentują zupełnie nowe projekty. Niewykluczone, że jednym jest właśnie kolejna gra Ninja Theory.

Źródło: Resetera, GameSpot

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami