Dziś - 16 kwietnia - na PC debiutuje Anno 1800, czyli nowa odsłona popularnej serii strategii ekonomicznych. Pierwsze redakcje zdążyły już wyrazić opinię na temat gry. Zebraliśmy najciekawsze wrażenia i wybrane oceny.

Wielu dziennikarzy jest zgodnych, że Anno 1800 to najlepsza odsłona cyklu - zarówno pod względem nowoczesnej oprawy audiowizualnej, jak i bogatych mechanizmów rozgrywki.

Niektórzy zwracają uwagę na skomplikowany interfejs i niejasne systemy. W recenzjach pochwalono za to przeciwników kierowanych przez sztuczną inteligencję - każdy prezentuje inny charakter.

Wybrane oceny:

W Anno 1800 przenosimy się do czasów rewolucji przemysłowej. Naszym zadaniem jest rozwinięcie miasta oraz zdobycie hegemonii w dobie industrializacji. Zwycięstwo osiągniemy w pojedynkę lub przy współpracy z innymi graczami.

ann
Za grę odpowiada niemieckie studio Blue Byte Software - twórcy The Settlers

Produkcja oferuje trzy tryby rozgrywki: kampanię, w ramach której tworzymy metropolię, zaawansowany tryb dowolny oraz rozgrywkę wieloosobową.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz