Analityk Neil Campling ze szwajcarskiej firmy Mirabaud Securities uważa, że powstający Cyberpunk 2077 - nowy projekt studia CD Projekt Red - może być najbardziej dochodową grą w historii branży.

W rozmowie z serwisem Strefa Inwestorów ekspert twierdzi, że produkcja jest mocno oczekiwana przez graczy i konkurencję polskiego zespołu, choć twórcy do tej pory nie wydali zbyt wielu pieniędzy na marketing.

- Według nas Cyberpunk 2077 ma potencjał, żeby być najbardziej dochodową i wyczekiwaną grą w historii przemysłu gier wideo. Oczywiście, czy tak się stanie nie wiadomo, jest wiele czynników ryzyka - wyjaśnia Campling.

cyberpunk_2077_analityk
Cyberpunk 2077 bazuje na systemie RPG od Mike'a Pondsmitha

Analityk prognozuje, że w pierwszym roku od premiery produkcja sprzeda się w 15 milionach kopii, osiągając 2 miliardy złotych przychodu, a w kolejnych 12 miesiącach rozejdzie się dodatkowe 18 milionów egzemplarzy (2,4 miliardy złotych).

Według eksperta z Mirabaud Securities, polski tytuł zadebiutuje na rynku w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Uważa, ze idealnym terminem byłaby tegoroczna jesień, a konkretnie październik lub listopad.

cyberpunk_ekspert
Cyberpunk 2077 osadzono w futurystycznym Night City

- Chcę zwrócić uwagę, że jeśli popatrzymy w kalendarz dużych premier, to zobaczymy, że stworzyło się obecnie swego rodzaju okno w okresie wrzesień 2019 - kwiecień 2020. Naprawdę, na ten okres nie ma w tej chwili zaplanowanych wielu dużych premier - tłumaczy.

Campling zaznacza także, że samo CD Projekt sposobem działania i stosowanym modelem biznesowym przypomina Take-Two, czyli wydawcę projektów studia Rockstar, w tym serii GTA i Red Dead Redemption.

- Obie firmy mają wspólną filozofię biznesową: skupiają się na dostarczaniu produktów najwyższej jakości. Inni producenci mają więcej premier w skali roku, ale te dwie spółki stawiają na jakość kosztem ilości. Stawiają na zadowolenie gracza i na długi cykl życia gry, oraz na wyższe przychody i zarobki z tego tytułu w przyszłości - przekonuje.

Źródło: Strefa Inwestorów

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki