Petardy to dobre uzupełnienie rynsztunku Wiedźmina. W zależności od rodzaju upośledzają zdolności przeciwników, zadają im wiele obrażeń i niszczą gniazda potworów. W grze jest do wyboru osiem petard, a każda z nich dzieli się na trzy warianty: podstawowy, ulepszony oraz wyśmienity.

W przypadku niszczenia gniazd potworów nie warto sięgać po najlepsze wersje petard. W zupełności wystarczy podstawowy Kartacz albo Gwiazda Tańcząca. W ekwipunku warto mieć również Ulepszony Smoczy Sen lub Wyśmienity Smoczy Sen. Obie petardy zadają 400 punktów obrażeń od ognia, przy czym najlepszy wariant Smoczego Snu sprawia, że wyeliminowani wrogowie wybuchają i ranią innych. Czas trwania efektu wynosi 30 sekund.

Inny charakter ma Północny Wiatr, który zamraża przeciwników i osłabia ich odporność na ataki ze strony Geralta. W tym przypadku warto zaopatrzyć się w Wyśmienity Północny Wiatr, który dodatkowo zwiększa szansę na natychmiastową eliminację zamrożonego nieprzyjaciela.

01

Jeżeli chcesz upośledzić zdolności magiczne potworów, zaopatrz się w Ulepszoną Bombę Dwimerytową. Ten wariant petardy ułatwi walkę we większości przypadków. Dodatkowo wymaga mniejszej ilości składników niż Wyśmienita Bomba Dwimerytowa. Czas trwania efektu ulepszonej oraz wyśmienitej bomby jest ten sam i wynosi 30 sekund.

Ulepszony Kartacz sprawdzi się w starciach z potworami, ponieważ zadaje aż 600 punktów obrażeń od srebra. Nie wymaga również tak wielu składników jak wariant wyśmienity. Z tego powodu Ulepszony Kartacz wydaje się lepszym wyborem.

Warto mieć w ekwipunku Wyśmienite Samum. Ten rodzaj petardy oślepia przeciwników, a w wyśmienitym wydaniu zwiększa szansę na trafienie krytyczne o 100%. Ta bomba sprawdzi się w starciu z silnym przeciwnikiem.

Wykaz wszystkich składników każdej z petard znajdziesz w artykule Wiedźmin 3 - petardy: wytwarzanie i korzystanie.

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Reklama

O autorze

Redakcja

Redakcja

Zespół redakcyjny

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Więcej artykułów od Redakcja