Wiedźmin 3 zadebiutował w 2015 roku, ale gracze wciąż nie odkryli wszystkich sekretów, poukrywanych w świecie gry przez twórców - wynika z wypowiedzi Marcina Blachy, współtwórcy scenariusza Dzikiego Gonu i Cyberpunka 2077.

Podczas rozmowy z Papaya.Rocks, prowadząca wywiad zapytała, czy Blacha ma swoje ulubione easter-eggi (niespodzianki w świecie gry, czasem odwołujące się do innych dzieł popkultury) w trzeciej części wirtualnych przygód Białego Wilka.

- Mam, ale nie chcę ich ujawniać, bo wciąż czekam na gracza, który je znajdzie. Moje ulubione znajdziecie w dodatku do trzeciej części Wiedźmina, Serca z kamienia. Umieściłem tam najlepsze zagadki i chciałbym, żeby ktoś je w końcu odkrył. Rzucam wyzwanie! - powiedział pisarz.

w1
Serca z kamienia to pierwszy - krótszy - dodatek do gry

Marcin Blacha opowiedział też o różnicach między tworzeniem scenariusza do gier i filmów. W pierwszym przypadku należy rozpisać nawet trwającą 100 godzin przygodę, a przy okazji wciąż pamiętać, że historia będzie dla użytkownika pretekstem do podejmowania decyzji czy zwiedzania terenu.

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Rozmówca wspomniał też, że praca scenarzysty gier kojarzy się często z łatwym i przyjemnym zarobkiem, ale to „wymagające i czasochłonne, a często nawet nużące” zajęcie.

Źródło: Papaya.Rocks

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz