Sekiro - boss: Opancerzony wojownik

Boss, którego nie można zabić kataną.

Opancerzony wojownik blokuje przejście na moście, który łączy ze sobą lokacje: Shugendo i Tereny świątyni. Dopóki go nie pokonasz, nie będziesz mógł przedostać się do dalszej części regionu.

222
  • Bossa nie można pokonać w klasyczny sposób, niwelując całkowicie jago pasek zdrowia, gdyż twoje ataki w ogóle nie ranią rywala. Istnieje inny sposób, aby z nim wygrać. Należy przełamać posturę przeciwnika i zrzucić go z mostu. Dokonasz tego, wyprowadzając śmiertelny cios, gdy wróg stoi na krawędzi lub blisko niej. Wówczas shinobi będzie w stanie go odepchnąć.
  • Nawet jeśli nie uda ci się ta sztuka za pierwszym razem, nie rezygnuj. Gdy przełamiesz posturę rywala i zadasz mu śmiertelny cios, ale nie uda ci się go zepchnąć z mostu, jego pasek postawy będzie już częściowo nadszarpnięty. Druga lub kolejna próba odepchnięcia rywala będzie prostsza.
  • Najlepszym miejscem do wykonania śmiertelnego ataku jest niewielki punkt widokowy położony na środku mostu (prezentujemy to miejsce na poniższym obrazku). Gdy pasek postury prawie całkowicie się zapełni, zaciągnij bossa w to miejsce, by wykonać egzekucję, która zakończy pojedynek. Możesz też spróbować zepchnąć przeciwnika, gdy ten będzie słaniał się blisko krawędzi mostu. Prezentujemy kluczową akcję we fragmencie filmu poniżej: od 02:15 do 02:25.
223
  • Skup się na przełamaniu postury wroga. W Tym celu atakuj go, a także paruj jego ciosy w odpowiednim momencie.
  • Boss, od czasu do czasu, wykonuje atak z czerwonym znakiem. Wykonaj Kontrę Mikiri albo unik (fragment filmu poniżej: od 00:25 do 00:33).
  • Najgroźniejszym atakiem rywala jest ten, gdy wpadnie w szał. Wówczas: najpierw wyda z siebie okrzyk, potem zacznie szybciej uderzać mieczem, by na końcu wykonać szarżę w twoją stronę. Gdy zobaczysz, że boss rozpoczyna ten atak, wycofaj się i poczekaj na zakończenie szarży. Po niej chwilę odpocznie - wtedy masz okazję, by podbiec i wykonać serię uderzeń. Prezentujemy całą akcję we fragmencie filmu poniżej: od 00:55 do 01:10
  • W tej walce możesz zastosować dwie taktyki: defensywną, ale dłużej trwającą, lub ofensywną. W przypadku tej pierwszej wyczekuj ataku rywala i kontruj jego uderzenia po uniku, po czym się wycofaj. Proces przełamania postury wówczas będzie trwał dłużej, ale nie narazisz się tak bardzo na obrażenia. Jeśli preferujesz bardziej agresywne podejście, to staraj się być jak najbliżej bossa, parując jego ciosy w odpowiednim momencie lub wykonując szybkie uniki. Odbijanie uderzeń przyniesie najlepsze korzyści. Kręcąc się wokół przeciwnika jesteś w stanie ominąć jego atak, nawet nie wykonując uniku, gdyż często Opancerzony wojownik wyprowadza ataki „na ślepo”.
221

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz: Koralik modlitewny oraz umiejętność bierną: Tchnienie natury: cień.

Opancerzony wojownik - obejrzyj walkę

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami