Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, na konwencie Star Wars Celebration firma EA ujawniła nowe informacje na temat Star Wars Jedi: Fallen Order. Gra zadebiutuje 15 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Akcję tytułu osadzono krótko po wydarzeniach z „Zemsty Sithów”, czyli trzeciego epizodu filmowej sagi. Gracze wcielą się w Cala Kestisa - ucznia Jedi (tak zwanego padawana), który przetrwał Rozkaz 66 i ucieka przed wysłannikami Imperium.

Zaprezentowano też pierwszy zwiastun gry. Materiał jest jednak tylko efektowną animacją i nie przedstawia fragmentów rozgrywki. Trailer skupia się na głównym bohaterze, który żyje, dzięki trzem zasadom: nie wyróżnianiu się, pogodzeniu z przeszłością i braku zaufania.

Rozgrywka położy nacisk na starcia z wykorzystaniem miecza świetlnego i Mocy, przy czym twórcy obiecują, że choć zrozumienie podstaw walki powinno być proste, opanowanie potyczek na poziomie mistrzowskim będzie wymagało czasu.

Podczas zabawy odwiedzimy nieznane do tej pory planety. Kampania rozpocznie się na planecie Bracca, gdzie bohater stanie przed zadaniem nawiązaniu kontaktu z droidami. Natknie się też na szturmowców.

swjedifallenorder
Caleb - ukrywający się przed Imperium padawan Jedi

Tak jak sugerowały nieoficjalne informacje, Calowi towarzyszy robot BD-1, który jest „najlepszym przyjacielem” padawana. Śladem podopiecznego podąży zaś imperialny inkwizytor, znany jako „Second Sister” (w wolnym tłumaczeniu: druga siostra).

Podczas zabawy natkniemy się na zupełnie nowy rodzaj żołnierzy Palpatine'a o nazwie Purge Trooper. To specjalna jednostka, wyszkolona pod kątem walki z Rycerzami Jedi. Ciekawostka: wizerunku bohaterowi użyczył Cameron Monaghan z seriali „Gotham” i „Niepokorni”.

Co ciekawe, pracami nad nową produkcją w świecie „Gwiezdnych wojen” kieruje Stig Asmusen - deweloper, który w przeszłości zatrudniony był w Sony Santa Monica, gdzie odpowiadał za rozwój serii God of War.

Podczas Star Wars Celebration ujawniono również pierwszy zwiastun The Rise of the Skywalker - dziewiątego epizodu gwiezdnej sagi. Film na ekrany kin - także w Polsce - wejdzie w grudniu bieżącego roku.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki