Red Dead Redemption 2 - agencja Pinkertona wycofała roszczenia przeciwko wydawcy

Spór zażegnano.

Agencja Pinkertona wycofała roszczenia wystosowane przeciwko wydawcy Red Dead Redemption 2 - firmie zarzucano bezprawne wykorzystanie wizerunku organizacji i jej agentów w grze studia Rockstar.

O zakończeniu sporu poinformowali przedstawiciele Take-Two w oświadczeniu przesłanym redakcji serwisu GamesIndustry. W reakcji spółka postanowiła zrezygnować z własnego pozwu wobec przedsiębiorstwa detektywistycznego.

Agencja Pinkertona uznawana jest za protoplastę amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego (FBI). Wbrew powszechnej opinii, nadal jednak funkcjonuje, aczkolwiek pod kierownictwem szwedzkiej firmy Security AB.

rdr2_agencja_pinkerton
Agenci Pinkertona pojawiają się w Red Dead Redemption 2

Organizacja domagała się odszkodowania lub udziału w zyskach za użycie swojej nazwy w Red Dead Redemption 2. W grze odgrywała istotną rolę - dwóch detektywów podąża tropem Arthura Morgana i pozostałych członków gangu Dutcha.

Take-Two powoływało się na pierwszą poprawkę konstytucji USA. Wydawca podkreślał, że obecność Pinkertonów w produkcji i sposób przedstawienia pracowników agencji są zgodne z realiami, w których osadzono akcję tytułu.

Co ciekawe, nie był to pierwszy tego typu ruch ze strony przedsiębiorstwa detektywistycznego. Swego czasu firma próbowała pozwać - także bez powodzenia - amerykański zespół Weezer za wydany w 1996 roku album o wymownej nazwie „Pinkerton”.

Źródło: GamesIndustry

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami