W Assassin's Creed Ragnarok pojawi się tryb kooperacji, a gra położy większy nacisk na mitologię niż poprzednie odsłony cyklu - wynika z nieoficjalnych informacji na temat projektu.

Francuski serwis Xboxygen przedstawił niepotwierdzone szczegóły o projekcie, uzyskane podobno od anonimowych źródeł. Dziennikarze twierdzą, że zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, akcję produkcji osadzono w czasach wikingów.

Tytuł rzekomo w znacznie większym stopniu skupi się na mitologii i elementach fantastycznych. Nie zabraknie więc bogów (niedawne wieści wspominały o Thorze i Idunn) oraz nadnaturalnych stworów - gracze zmierzą się ponoć z krakenem.

ac_ragnarok_art1
Sugestie o wikińskim Assassin's Creed pojawiły się już w 2018 roku

Portal przekonuje, że gra zaoferuje tryb kooperacji. Informatorzy redakcji nie wyjaśnili jednak, czy we współpracy będzie można ukończyć całą produkcję, czy też - co jest bardziej prawdopodobne - wybrane misje, jak było w przypadku wydanego w 2014 roku Unity.

Istotnym elementem rozgrywki jest podobno żegluga morska. Skorzystamy z tak zwanego langskipu, czyli okrętu używanego przez wikingów. Występująca w kilku różnych wariantach łódź posiadała jeden maszt i pozwalała pokonywać Normanom długie dystanse.

ac_odyssey_plotki
Ostatnią odsłoną cyklu jest greckie Odyssey

Zobacz: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Według serwisu, z pomocą jednostki dotrzemy w różne rejony wirtualnego świata. Pojawi się podobno opcja złupienia odwiedzanych terenów i dołączenia schwytanych jeńców do własnej załogi. Z doniesień wynika, że królestwa mogą jednak spróbować odzyskać podbite przez nas obszary. Do tego możliwość toczenia wojen klanów.

Oczywiście do wieści należy podchodzić z dystansem, ponieważ są nieoficjalne. Warto jednak zaznaczyć, że istnienie wikińskiej odsłony Assassin's Creed potwierdził niedawno Jason Schreier z Kotaku - dziennikarz, którego informacje bardzo często okazują się prawdziwe.

Źródło: Xboxygen

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki