Firma Ubisoft wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym przeprasza za zamieszczenie w The Division 2 graffiti zawierającego wyrażenie powszechnie uznawane za homofobiczne.

Chodzi o mural, który znajduje się na kilku wysokich budynkach we wspomnianej strzelance sieciowej. Dzieło na pierwszy rzut oka przedstawia jedynie policjanta jedzącego donuta. Na odznace umieszczono jednak numery „FA6607” - specyficzny zapis wyrazu „faggot”.

To wulgarne określenie homoseksualnego mężczyzny, oznaczające to, co w polskim języku „pedał”. Szczegół murala dostrzegli gracze, a dowód opublikowali na portalu Imgur.

div
By dostrzec napis, trzeba się nieco wysilić

„Przepraszamy, że ta grafika przeszła przez nasz system kontroli zawartości. Aktualnie analizujemy zawartość, by zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości” - napisał Ubisoft.

Producent usunął mural z gry wraz z najnowszą aktualizacją The Division 2.

Zobacz: The Division 2 - poradnik i najlepsze porady

To nie pierwszy raz, kiedy uznawana za kontrowersyjną przez część społeczności grafika została przedstawiona w grze. Devotion usunięto ze Steama w Chinach przez żart porównujący prezydenta do Kubusia Puchatka.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz