Star Wars: The Rise of Skywalker - pierwszy zwiastun nowego epizodu sagi

Premiera w grudniu.

Na wydarzeniu Star Wars Celebration opublikowano pierwszy zwiastun dziewiątego epizodu „Gwiezdnych wojen” i ujawniono informacje na temat filmu. Nowa część sagi ukaże się pod nazwą Star Wars: The Rise of Skywalker. Premiera w grudniu.

Akcję osadzono jakiś czas po wydarzeniach z poprzedniej odsłony słynnego cyklu. Rozbity Ruch Oporu walczy o przetrwanie, uciekając przed Najwyższym Porządkiem - organizacją, nad którą kontrolę przejął Ben Solo, znany też jako Kylo Ren.

Zaprezentowany zwiastun prezentuje między innymi Rey, która uzbrojona w miecz świetlny stara się uciec przed myśliwcem Kylo. W innych scenach ten drugi ściera się z przeciwnikami, a także tworzy nowy hełm.

To nie wszystko, ponieważ końcówka materiału sugeruje, że powróci uznany za zmarłego Imperator Palpatine - trailer wieńczy złowieszczy śmiech władcy Imperium. Ponadto na konferencji w trakcie Star Wars pojawił się aktor wcielający w złoczyńcę, Ian McDiarmid.

Reżyserem dziewiątego epizodu „Gwiezdnych wojen” jest J.J. Abrams, który stworzył również „Przebudzenie Mocy”. Filmowiec odpowiadał również za scenariusz, choć w napisaniu historii pomagał mu Chris Terrio.

star_wars_9
W filmie powróci oczywiście Finn

Star Wars: Will of the Force na ekrany polskich kin powinno wejść 19 grudnia bieżącego roku. Warto zaznaczyć, że jutro o godzinie 20:30 odbędzie się prezentacja nowej gry w kosmicznym uniwersum, czyli Jedi: Fallen Order od Respawn Entertainment.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami