GTA 5 - tysiące osób uczestniczyło w prawdziwym koncercie muzyka

Impreza, jakiej jeszcze nie było.

Mike The Bard to utalentowany muzyk, który łączy śpiew i granie na instrumentach ze streamowaniem przygód w Grand Theft Auto Online. Ostatni koncert artysty oglądało na żywo tysiące widzów.

Mika gra na wysoce zmodyfikowanych serwerach gry, przeznaczonych do wcielania się w określone role (tzw. role-play). Gracze mogą być chociażby policjantami, kryminalistami czy lekarzami. Alter-ego wspomnianego streamera to „wypalony” rockman - Hubcap Jones.

Podczas ostatniego występu Jonesa Mike The Bard użył kilku narzędzi i programów, by połączyć streaming z koncertem na żywo i karaoke. Zaśpiewał między innymi „Hallelujah” w wykonaniu Leonarda Cohena czy „Mama, I'm Coming Home” Ozzy'ego Osbourne'a.

W grze koncert odbył się w niewielkim klubie. Dzięki wbudowanym w zmodyfikowany serwer systemie powiadomień, o występie dowiedzieli się wszyscy zalogowani. Na imprezę „przyszło” kilku rozpoznawalnych w środowisku role-play streamerów.

Łącznie - w grze, na transmisji Mike'a oraz streamach pozostałych graczy - koncert obejrzało tysiące osób. Nie obyło się bez dość specyficznych tańców.

„Zawsze czerpałem przyjemność z bawienia innych osób, nawet kiedy byłem jeszcze dzieckiem” - powiedział Mike The Bard w rozmowie z Kotaku. „Improwizowałem piosenki, wymyślałem jakieś reklamy, rapowałem, rozśmieszałem ludzi. Zawsze byłem też graczem, a teraz, dzięki Twitchowi, łącze te pasje.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami