Frostpunk latem trafi na PS4 i Xbox One

W planach zmodyfikowany interfejs.

Przedstawiciele polskiego studia 11 bit oficjalnie poinformowali, że dostępna do tej pory tylko na PC strategia Frostpunk pojawi się na PS4 i Xbox One. Na obie konsole produkcja trafi latem tego roku.

Deweloperzy obiecują, że w nowych edycjach wprowadzą kilka istotnych modyfikacji. W planach przeprojektowany interfejs użytkownika i zmienione mechaniki rozgrywki, „tak aby grało się naturalnie”. Nie zabraknie też sterowania dostosowanego do padów.

Jednocześnie podkreślono, że w skład konsolowych wersji wejdzie nie tylko bazowa gra, ale i wszystkie dodatki, które do tej pory ukazały się na komputerach osobistych. Mowa między innymi o scenariuszu Upadek Winterhome i funkcjach dostosowania zabawy.

Twórcy zaznaczają, że prace nad edycjami PS4 i Xbox One znajdują się na końcowym etapie oraz „zbliżają się do ostatniej prostej”. Główny projektant - Kuba Stokolski - wyjaśnił jednak, że na razie autorzy nie mogą ujawnić dokładnej daty premiery.

Frostpunk to strategia, w której gracze zarządzają małą społecznością, starającą się zbudować miasto wokół generatora ciepła - akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość zmaga się z ogromnymi mrozami.

frostpunk_konsole_zapowiedz
We Frostpunk głównym przeciwnikiem jest mróz

Niedawno zaś 11 bit poinformowało, że liczba graczy w produkcji wynosi 1,4 miliona. Wynik robi duże wrażenie, zwłaszcza, że rezultat udało się osiągnąć wyłącznie na jednej platformie sprzętowej, czyli PC.

Źródło: informacja prasowa

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami