Pierwszą misję z oryginalnej części Doom ukończono w 8 sekund. Rekord świata

Błyskawiczna rozgrywka.

Po ponad dwudziestu latach udało się pobić rekord świata dotyczący jak najszybszego ukończenia pierwszej misji z oryginalnego Dooma - wydanej w 1993 roku strzelanki od id Software.

Internauta o pseudonimie 4shockblast opublikował film, który prezentuje przejście etapu Hangar (znanego też jako E1M1) w zaledwie 8 sekund. Taki wynik udało się osiągnąć po „dziesiątkach tysięcy” prób.

Rezultat oznacza, że pobito poprzedni rekord, który w 1998 roku ustanowił niejaki Thomas Pilger - mężczyzna wówczas zdołał dotrzeć do końca pierwszej misji z oryginalnego Dooma w trakcie 9 sekund.

Co ciekawe, 4shockblast jest przekonany, że wynik można jeszcze poprawić. Twierdzi, że odpowiednie wchodzenie w zakręt w jednym z pomieszczeń powinno nieco skrócić czas potrzebny do ukończenia planszy.

Warto zaznaczyć, że internauta opublikował film w lutym, ale dopiero teraz nagranie dostrzegł i rozpowszechnił Karl Jobst, który znany jest z rekordów w grach GoldenEye i Perfect Dark. Mężczyzna przygotował nawet materiał poświęcony wyczynowi.

Źródło: PC GamesN

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami