PS4 otrzyma jutro funkcję zmiany nazwy konta PSN

Wyczekiwana opcja.

Firma Sony poinformowała, że europejscy użytkownicy PlayStation Network jutro otrzymają możliwość zmiany nazwy swojego konta na PS4. W Stanach Zjednoczonych funkcja dostępna jest od dzisiaj.

Z opcji skorzystać można za pomocą konsoli lub przeglądarki internetowej na PC w ustawieniach profilu. Pierwsza modyfikacja jest darmowa, ale za kolejne trzeba zapłacić 9,99 euro (około 43 zł), przy czym cena dla abonentów PS Plus wynosi 4,99 euro (21 zł). W dowolnym momencie można wrócić do poprzedniego ID.

Należy jednak zaznaczyć, że zmiana nazwy nie działa prawidłowo we wszystkich grach. Większość produkcji wydanych po 1 kwietnia 2018 roku nie powinna sprawiać problemów, ale w pozostałych mogą wystąpić trudności.

psn_id_zmiana
Od jutra każdy zainteresowany zmieni nazwę konta PSN

Kłopoty podzielono na dwie kategorie - zwykłe i krytyczne. Pierwsze obejmują między innymi wyświetlanie poprzedniego ID, resetowanie ustawień rozgrywki i odłączenie konta od profilu wewnątrz tytułu.

Drugie są znacznie poważniejsze. Powodują na przykład utratę wirtualnej waluty, niezależnie, czy została kupiona za prawdziwe pieniądze, czy zdobyta podczas zabawy. Mogą też doprowadzić do skasowania postępów, w tym trofeów, a także materiałów stworzonych przez innych użytkowników.

onrush
Onrush to jedna z gier, w której po zmianie nazwy konta mogą pojawić się problemy

Spośród przetestowanych przez Sony gier około 40 wykazuje zwykłe problemy - między innymi Killzone Shadow Fall, Assassin's Creed 4: Black Flag, The Last of Us i Titanfall 2. Krytyczne zauważono zaś w 10 tytułach: Everybody's Golf, LittleBigPlanet 3, Disc Jam, Just Dance 2017, Onrush, Worms Battlegrounds, The Golf Club 2 oraz MLB The Show 14, 15 i 16.

Funkcja zmiany nazwy konta PSN jest jedna z najbardziej wyczekiwanych przez posiadaczy PS4. Wybrani użytkownicy mogli testować opcję od przełomu października oraz listopada.

Źródło: Blog PlayStation, pomoc techniczna PlayStation

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami