Nieoficjalnie: Dragon Age 4 z naciskiem na tryb sieciowy. Gra-usługa

„To Anthem ze smokami” - twierdzą deweloperzy.

Kolejna odsłona serii RPG Dragon Age, o roboczym podtytule Morrison, to gra-usługa, a EA położyło nacisk na tryb wieloosobowy. Projekt jest jednak wciąż na wczesnym etapie produkcyjnym.

Dragon Age 4 powstaje już od wielu lat, ale w 2017 zrestartowano prace, zaczynając od nowa. Ostateczny kształt gry wciąż może się zmienić, ale deweloperzy zajmujący się produkcją stwierdzili w rozmowie Kotaku, że tytuł przypomina „Anthem ze smokami”.

EA może się więc zdecydować na ograniczenie rozgrywki tylko do trybu online lub zaprojektować osobny wariant multiplayer. Jeden z deweloperów stwierdził, że główna fabuła to przygoda dla jednego gracza, a elementy wieloosobowe mają zachęcić nabywców do ciągłego powrotu do zabawy (to główne zadanie gry-usługi).

da
Zespół był podobno całkowicie „wypalony” po zakończeniu prac nad poprzednią częścią, Inkwizycją

Nie oznacza to jednak rezygnacji z historii i kreacji ciekawych postaci. W 2018 roku dyrektor generalny BioWare - Casey Hudson - zapewniał, że kluczowe dla studia elementy pozostaną widoczne w Dragon Age 4.

Jednym z rozwiązań, który według twórców może znaleźć się w Morrison, to możliwość dołączenia do innego gracza jako towarzysz - tak jak w klasycznych RPG BioWare, np. Baldur's Gate. Pojawią też podobno zadania, których przebieg będzie zależał nie od jednej osoby, a graczy na całym świecie.

Informatorzy podkreślają, że finalny kształt gry może odbiegać od omawianego szkicu. „Jestem przekonany, że ten projekt zmieni się jeszcze 5 razy w ciągu 2 lat” - powiedział jeden z deweloperów.

Powyższy materiał to pierwszy zwiastun gry, zaprezentowany w ubiegłym roku.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami