Jeden z miłośników Sekiro: Shadows Die Twice przygotował nietypową modyfikację, która standardowy ekran śmierci zamienia na grafikę przedstawiającą wizerunek Hidetaki Miyazakiego.

Japończyk jest szefem From Software i reżyserem wspomnianej produkcji oraz innych gier studia, w tym trylogii Dark Souls. Po zainstalowaniu moda, po każdej przegranej gracze ujrzą twarz dewelopera.

To jednak nie wszystko, ponieważ gdy ekran staje się czerwony, pojawia się napis złożony z japońskich znaków. Wyrażenie można przetłumaczyć, jako „taki był plan”, co jest cytatem z mangi Death Note.

sekiro_miyazaki
Dzięki modowi, Miyazaki towarzyszy nam przy każdym zgonie

Autor modyfikacji - internauta o pseudonimie Ashina No Nanashi - chciał zabawnie skomentować fakt, że w rzeczywistości za wszystkie „cierpienia” użytkowników odpowiada jeden człowiek: właśnie Hidetaki Miyazaki.

Tak jak wcześniejsze projekty From Software, pozycja oferuje wysoki poziom wyzwania. Tytuł, z którym mają problemy nawet weterani serii Dark Souls, wywołał dyskusję na temat stopnia trudności i implementacji ułatwień.

sekiro_mod_kpiny2
„Taki był plan”

Zobacz: Sekiro: Shadows Die Twice - Poradnik, Solucja

Gra zadebiutowała 22 marca na PC, PS4 i Xbox One. „To doskonała produkcja o niesamowitym i niepowtarzalnym klimacie” - głosi nasza recenzja Sekiro: Shadows Die Twice.

Źródło: Nexus Mods

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.