CD Projekt Red bezprawnie użył utworu muzycznego w Wiedźminie 3? Artysta zarzuca kradzież

Do kogo należy piosenka Widow Maker?

Elvis Stanić - chorwacki muzyk jazzowy - twierdzi, że CD Projekt Red bezprawnie wykorzystał w Wiedźminie 3 jeden z utworów artysty, nazwany „Naranča”. Pomimo wielokrotnych prób kontaktu z firmą, autor nie otrzymał zadośćuczynienia.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że piosenka „Naranča” w grze nazywa się już „Widow Maker”, ponieważ pochodzi z płyty zespołu Percival - tak jak inne utwory, które słyszymy podczas gry.

Pomimo zarzutów skierowanych do CD Projekt Red, winę ponosi więc prawdopodobnie wspomniany folkmetalowy zespół, a nie producenci gry.

Elvis Stanić wielokrotnie kontaktował się ze studiem, jednak nie otrzymał odpowiedzi. Oskarżenia musiały jednak dotrzeć do CD Projekt Red, ponieważ przeszło rok temu ze ścieżki dźwiękowej Dzikiego Gonu (dostępnej m. in. na Spotify czy iTunes) zniknął wspomniany utwór. Kompozycji nie ma też już na albumie dodawanym do Wiedźmina 3 na Steamie i platformie GOG.

Stanić jest zadowolony, że „Naranča” mogą usłyszeć gracze z całego świata, ale oskarża studio o kradzież i domaga się zadośćuczynienia - zwłaszcza, że nazwisko muzyka nie jest uwzględnione w zestawieniu autorów gry.

wied2
Ani CD Projekt Red, ani Percival nie odpowiedzieli na zarzuty

Chorwacki artysta stworzył wspomnianą aranżację w 2000 roku, dla zespołu Putokazi. Wpisał też utwór do międzynarodowej bazy ISWC, zawierającej spis piosenek i wykonawców.

Źródło: GRYOnline.pl

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami