Gdy pokonasz Genishiro Ashinę, odblokuj posążek rzeźbiarza: Platforma widokowa w wieży.

Następnie porozmawiaj z lekarką Emmą i zejdź po schodach na dół.

Odblokuj kolejny posążek: Komnata Kuro w górnej wieży (1) i porozmawiaj z Kuro (2) dwukrotnie. Wręczy ci księgę na temat odprawienia rytuału zerwania nieśmiertelności.

175
176

Następnie podejdź do kadzielnicy (3) i dotknij jej. Potem znowu porozmawiaj z paniczem (2). Po zakończeniu konwersacji z Kuro udaj się do Isshina Ashiny, który przebywa w wieży zamkowej.

Pod schodami znajduje się przejście - skrót (4) - do Zaniedbanej świątyni. Aby z niego skorzystać wystarczy przylgnąć do ściany, która się obróci. Przeniesiesz się do tunelu prowadzącego do wspomnianej lokacji.

W rogu pomieszczenia przesuń zasuwę, aby odblokować wyjście na dach zamku (5). Wyjdź na zewnątrz i skręć w prawo. Udaj się do wieży (6) po prawej stronie. Tam odnajdziesz pana Isshina.

177

Wręczy ci Mętną sake i podziękuje, że pokonałeś Genishiro Ashinę. Porozmawiaj z nim na temat zerwania nieśmiertelności.

Wróć do Kuro, który tym razem przebywa w bibliotece (7), która wcześniej byłą niedostępna. Wspólnie ustalicie, co dalej robić. Masz dwie możliwości:

  • udać się do świątyni Senpou, do której wejście prowadzi przez Opuszczony loch, aby zdobyć Ostrze Śmiertelności
  • odnaleźć biały, pachnący kwiat, który rośnie gdzieś w Zatopionej Dolinie - rejonu, do którego dostaniesz się przechodząc przez lokację: Kapliczka Wielkiego Węża

Nie zapomnij zabrać z ziemi Klucza do kapliczki w Twierdzy, który leży obok Kuro. Jest on niezbędny, aby dostać się do lokacji w Zatopionej Dolinie.

Jeśli zdobyłeś Kroplę sakury - pokonując Panią Motyl, z którą stoczyłeś pojedynek w Ukrytej świątyni, w Posiadłości rodu Hirata - Boski potomek może użyć tego przedmiotu, aby wzmocnić twoje umiejętności wskrzeszania . Jeśli się zgodzisz, Wilk od tego momentu będzie posiadał trzy sploty wskrzeszenia.

Przed opuszczeniem komnaty porozmawiaj z Emmą, która stoi obok posążka: Komnata Kuro w górnej wieży.

Reklama

O autorze

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Redakcja Eurogamer.pl

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Więcej artykułów od Marcin Dolata