Wiedźmin - fani z Włoch pracują nad własnym serialem o Geralcie. Pierwszy epizod dostępny

Trzyodcinkowa produkcja.

Grupa fanów z Włoch pracuje nad A Witcher's Tale - trzyodcinkowym serialem o Geralcie z Rivii. Projekt inspirowany jest twórczością Andrzeja Sapkowskiego i grami od CD Projekt Red. Pierwszy epizod już udostępniono.

Produkcja opowie o Białym Wilku, który w niewielkiej wiosce obok Novigradu przyjmuje nietypowe zlecenie. Bohater musi zdobyć cenny artefakt, który znajduje się w opuszczonym zamku. W twierdzy natyka się jednak na tajemniczą postać w czerni.

Pomysłodawcą jest Daniele Cosenza - włoski fotograf specjalizujący się w sztuce przebierania za fikcyjne postacie. W zespole odpowiedzialnym za projekt jest między innymi Gianluca Vecchio, który w przeszłości pracował nad filmami „Marsjanin” i „Gwiezdne wojny - historie. Łotr 1”.

W Geralta z Rivii wcieli się zaś niejaki Tindaro, który szerzej znany jest jako Taryn Cosplay. Mężczyzna nie tylko zagra główną rolę, ale zajmie się też scenariuszem i przygotowaniem odpowiednich kostiumów.

Włoscy fani na realizację serialu potrzebują jednak funduszy, które postanowili zgromadzić za pomocą serwisu Indiegogo. Zebrać chcą, co najmniej 9800 euro - kwotę przeznaczą na wypożyczenie rekwizytów i konia, podróże między lokacjami oraz efekty specjalne.

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Do tej pory projekt wsparło 14 osób, przekazując grupie łącznie 215 euro. Akcja potrwa jeszcze przez 38 dni.

Warto zaznaczyć, że nad swoją adaptacją twórczości Andrzeja Sapkowskiego pracuje platforma Netflix - produkcja powinna zadebiutować jeszcze w tym roku. Własny serial (ale bez Geralta) przygotowują też miłośnicy z Polski.

Źródło: Indiegogo

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami