Prezydent powołał reprezentację Polski w serii FIFA

Na potrzeby międzynarodowych rozgrywek.

Prezydent Andrzej Duda zainicjował powołanie drużyny narodowej, która będzie reprezentowała Polskę w międzynarodowych rozgrywkach w grach z piłkarskiej serii FIFA.

Wczoraj głowa państwa spotkała się z Miłoszem Bogdanowskim - czterokrotnym mistrzem kraju w cyklu od EA Sports. To właśnie gracz zajmie się skompletowaniem kadry, w czym pomoże Jakub Mikołajewski o pseudonimie cyanide - e-sportowy zawodnik Legii Warszawa.

Zespół weźmie udział w FIFA eNations Cup, a więc oficjalnych mistrzostwach świata organizowanych przez twórców piłkarskiej serii. Do tej pory, ze względu na brak odpowiedniej drużyny, Polska, nie mogła startować w rozgrywkach.

Szczegóły na temat członków ekipy nie są znane. Inicjatorzy projektu obiecują jednak, że w rodzimej kadrze znajdą się „najlepsi polscy gracze reprezentujący m.in. różne kluby sportowe”. Pełny skład powinien zostać przedstawiony „niebawem”.

„To odpowiedź na apel graczy FIFA, którzy ubolewają, że Polska nie wystawiła swojej reprezentacji w pierwszych FIFA eNations Cup. Dzięki inicjatywie Prezydenta Narodowa Drużyna esportowa będzie mogła wystartować w kolejnych rozgrywkach” - napisała Kancelaria Prezydenta.

fifa_19_polska
Kolejne mistrzostwa świata rozegrane zostaną w FIFA 19

Zobacz: FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Nie są to pierwsze inicjatywy związane z profesjonalnymi zmaganiami w produkcjach EA Sports w naszym kraju. Niedawno wystartowała Ekstraklasa Games, w której rywalizują gracze reprezentujący kluby z rzeczywistej ligi.

Warto zaznaczyć, że kolejna edycja mistrzostw świata w FIFA odbędzie się za tydzień - w dniach 13-14 kwietnia. Najlepsi zawodnicy z dwudziestu państw powalczą o tytuł mistrza i pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów.

Źródło: Kancelaria Prezydenta

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami