Przecieki o wyglądzie PlayStation 5 - jak powstają nieprawdziwe zdjęcia i wizualizacje?

Nie ufaj własnym oczom.

Autorzy jednego z popularnych w zeszłym tygodniu przecieków o PS5 zaprezentowali film, w którym pokazują, jak powstały „zdjęcia” rzekomego devkitu - wersji urządzenia dla deweloperów - konsoli PlayStation 5.

Nadchodzący koniec obecnej generacji konsol powoduje pojawianie się coraz większych przypuszczeń odnośnie tego, co zaoferuje nowa konsola Sony, a także jak będzie wyglądać.

Pod koniec stycznia informowaliśmy o tym, że prawdopodobnie niektórzy twórcy gier otrzymali deweloperskie wersje PS5. Dla niektórych to doskonały pretekst, aby stworzyć fałszywe przecieki dotyczące sprzętu.

Wiele serwisów informacyjnych w tamtym tygodniu poinformowało o rzekomym przecieku prezentującym pada DualShock 5. Z okazji prima aprilis twórcy fałszywki postanowili pokazać na filmie, jak stworzyli nieprawdziwe zdjęcia kontrolera i konsoli.

W poniższym wideo widzimy, że całość oparta jest na dość prostym modelu trójwymiarowym, stworzonym w aplikacji graficznej. Na wyrenderowany obiekt naniesiono odpowiednie filtry i celowo pogorszono jakość kadru, aby sprawiały wrażenie zdjęć, a nie grafik.

Finalny efekt jest na tyle realistyczny, że o pomyłkę jest tu rzeczywiście nietrudno.

Zobacz też: PS5 - potencjalna data premiery, dostępne gry, moc obliczeniowa

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami