Nieoficjalnie: Dragon Age 4 zresetowano ze względu na Anthem

Projekt powstaje od nowa.

BioWare zresetowało prace nad Dragon Age 4, by wspomóc zespół odpowiedzialny za powstającą równolegle kooperacyjną grę akcji Anthem - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Źródłem rewelacji jest tekst Kotaku, opisujący trudy produkcji sieciowej strzelanki studia. Anonimowi informatorzy serwisu twierdzą, że w połowie 2017 roku nowa odsłona cyklu fantasy była rozwijana przez zespół pod kierownictwem Mike'a Laidlawa - ówczesnego dyrektora kreatywnego serii.

Projekt o kodowej nazwie Joplin ponoć jednak nie przetrwał. W październiku 2017 roku grę skasowano (wówczas odszedł Laidlaw), a deweloperów pracujących nad tytułem przeniesiono do ekipy zajmującej się Anthem, które powstawało w dużych bólach.

dragon_age_4_doniesienia
Czym będzie nowy Dragon Age?

BioWare podobno jednak nie zrezygnowało z Dragon Age 4. Studio pozostawiło niewielką grupę, której zadaniem jest przygotowanie głównych założeń gry. Informatorzy przekonują, że produkcji nadano kryptonim Morrison.

RPG - podobnie jak wszystkie przyszłe projekty kanadyjskiej firmy - wykorzysta kod Anthem. To istotna zmiana, ponieważ wspomniana strzelanka rozwijana była od zera, co znacząco spowolniło prace, zwłaszcza, że deweloperzy musieli zmagać się z problematycznym silnikiem.

da4
Według plotek, nowy Dragon Age ukaże się najwcześniej w 2021 roku

Fakt, że Dragon Age 4 w wizji Laidlawa skasowano, może oznaczać, że ujawnione przez dewelopera informacje są już nieaktualne. W marcu ubiegłego roku projektant twierdził, że produkcja podejmie wątek Solasa - elfickiego apostaty z Inkwizycji i dodatku Intruz.

Co ciekawe, serwis Kotaku twierdzi, że wkrótce przedstawi nowe szczegóły na temat kolejnej odsłony cyklu. Nie jest jednak jasne, czy będą to nieoficjalne doniesienia, czy też tytuł zostanie formalnie zapowiedziany.

Zobacz: Dragon Age: Inkwizycja - Przewodnik po grze

Oczywiście rewelacje portalu nie muszą być prawdziwe. Warto jednak zwrócić uwagę, że pochodzą od Jasona Schreiera, dziennikarza uznawanego za jednego z najlepiej poinformowanych w branży wirtualnej rozrywki.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami