Devil May Cry 5 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, porady, misje, bohaterowie, sekrety.

Witamy w poradniku do Devil May Cry 5, w którym znajdziecie informacje związane z wieloma aspektami gry.

Najnowsza produkcja firmy Capcom, w skrócie DMC 5, stanowi kontynuację uznanej serii gier akcji. Tym razem pokierujemy losami, aż trzech bohaterów - łowcą demonów Nero, tajemniczym V oraz legendarnym Dantem.

Devil May Cry 5 nie odbiega od swoich korzeni. To nadal slasher, w którym główną rolę odgrywają walki z różnorodnymi przeciwnikami, opierające się przede wszystkim na wyprowadzaniu długich i efektownych sekwencji ciosów, czyli combosów.

Poradnik i wskazówki do Devil May Cry 5

Poniżej znajdziesz wskazówki i porady, z którymi dobrze jest się zapoznać przed przystąpieniem do zabawy. Aby przejść do wybranej strony poradnika Devil May Cry 5, wystarczy wybrać odnośnik z poniższego menu.

Podstawy i mechanika

  • Interfejs, oznaczenia na ekranie (na dole strony)
  • Następny cel, odnajdywanie drogi (na dole strony)

Opis przejścia

W tej części poradnika do DMC 5 znajdują się opisy przejścia poszczególnych misji w grze. Oprócz porad związanych z przechodzeniem konkretnych lokacji, umieściliśmy w nich również wskazówki dotyczące walk z bossami.

Tajne misje i sekrety

Poniżej znajdziecie odnośniki do działu związanego z tajnymi misjami oraz innymi sekretami, jakie pojawiają się w grze.

Porady ogólne do Devil May Cry 5

- Rozglądaj się za czerwonymi kulami i zbieraj je - jest to główna waluta w grze, dzięki której możesz nie tylko rozwijać postać i kupować sprzęt, ale także wskrzesić postać w przypadku śmierci.

- Inne kule też są ważne - oprócz kul czerwonych spotkasz na swojej drodze również sporo innych kolorów. Każda z nich posiada inne właściwości opisane szerzej w dziale poradnika o nazwie Kule. Należy jednak pamiętać, że warto zbierać wszystkie.

- Kluczem są combosy - czyli długie sekwencje różnych ataków. Dzięki nim jesteś w stanie nie tylko efektywniej walczyć, ale także zdobywać więcej punktów i lepsze rangi stylu.

- Korzystaj z listy umiejętności - po uruchomieniu menu podczas gry będziesz mógł w tym miejscu szybko przejrzeć odblokowane ataki oraz sposoby ich wyprowadzania.

- Używaj testowania zdolności i ulepszeń - podczas rozwijania nowych umiejętności nie musisz kupować ich w ciemno. Przy każdej z nich, oprócz opisu i filmiku, jest też dostępna opcja Wypróbuj. Skorzystanie z niej przeniesie bohatera do tak zwanej Otchłani, gdzie możesz w praktyce sprawdzić daną zdolność lub ulepszenie.

- Przeszukuj całe lokacje w Devil May Cry 5 (DMC 5) - oprócz samej walki czasami warto rozejrzeć się wokół. Można w ten sposób zlokalizować ukryte miejsca z różnymi bonusami, na przykład dodatkowymi kulami lub tajnymi misjami.

Interfejs, oznaczenia na ekranie

Interfejs w Devil May Cry 5 jest stosunkowo prosty do opanowania. Nie ma w nim zbyt wielu elementów, ale warto znać znaczenie każdego z nich, żeby nie tracić czasu na zastanawianie się podczas walki.

interfejs
  1. Napęd - pokazuje poziom naładowania miecza. Im bardziej naładowany wskaźnik, tym większe obrażenia będziesz zadawał. Ładuje się go specjalny przyciskiem, a potem w trakcie walki, wciskając klawisz w odpowiednich momentach.
  2. Poziom zdrowia - pokazuje bieżący status zdrowia bohatera. Jeśli pasek spadnie do zera, to będziemy mogli wskrzesić postać (złote lub czerwone kule), w innym przypadku umrze. Pojedyncze bloki regenerują się same, ale większe leczenie wymaga zielonych kul.
  3. Załadowanie siły strzału - im dłużej przytrzymasz klawisz odpowiedzialny za strzał z pistoletu, tym większe obrażenia zadasz przeciwnikom. W tym miejscu możesz sprawdzić ile jeszcze takich „mocnych strzałów" jeszcze zostało.
  4. Ranga stylu - im dłuższe serie ciosów wykonujesz, tym bardziej rozwijasz rangę związaną ze stylem. Przekłada się to na ilość punktów, które otrzymujesz po walce i całej misji.
  5. Ekwipunek - w tym miejscu widać jakimi Poskramiaczami demonów dysponujesz oraz w jakiej kolejności będziesz mógł z nich korzystać.
  6. Poziom zdrowia bossów - na dole ekranu, na fioletowo, wyświetlany jest pasek zdrowia silnych przeciwników, czyli tak zwanych bossów.

Uwaga - powyższy opis został oparty na interfejsie Nero. U innych bohaterów mogą występować pewne różnice. Przykładowo u V zamiast napędu (1) pojawi się zdrowie Cienia i Gryfa, a zamiast załadowania siły strzału (3) występuje wskaźnik naładowania Demonicznej Przemiany.

Następny cel, odnajdywanie drogi

Chociaż Devil May Cry 5 (DMC 5) nie ma szczególnie rozbudowanych etapów, to w toku walk lub poszukiwania różnych sekretów można zwyczajnie się zgubić i zapomnieć, gdzie należy się udać.

cel

Gdybyś miał problem z podobną sytuacją, to można skorzystać z pewnego ułatwienia nawigacyjnego stworzonego przez autorów. Wystarczy wcisnąć i przez chwilę przytrzymać odpowiedni klawisz (lewy analog - PS4/XO, ctrl - PC). Po uczynieniu tego obrzeże ekranu pokryje się fioletowym filtrem (1), a ekran skieruje w stronę celu (2).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami