Sekiro - Smocze źródło w Hiracie

Pierwsza lokacja w rejonie: Posiadłość rodu Hirata.

Posiadłość rodu Hirata to rejon, który możesz odwiedzić praktycznie już na początku gry.

Na stronie: Sekiro - staruszka: Dzwonek panicza, posążek Buddy opisaliśmy sposób, który umożliwi ci przedostanie się tego obszaru.

Zwiedzanie Posiadłość rodu Hirata rozpoczniesz na wzgórzu, w przy posążku: Smocze źródło w Hiracie. Gdy dotrzesz do urwiska, zeskocz. Spadając, użyj linki z hakiem, by wskoczyć na gałęzie. Dzięki temu nie otrzymasz obrażeń od upadku.

Na dole porozmawiaj z osobą siedzącą przy ścieżce (1). Dowiesz się, że przebywasz w wspomnieniach, które miały miejsce trzy lata wcześniej.

091

Następnie udaj się w kierunku bramy (2). Na moście spotkasz dwóch przeciwników. Możesz wskoczyć do wody i przepłynąć na drugi brzeg, aby ominąć oponentów i nie wszczynać alarmu.

092

Handlarz: Zacny Harunga w dzbanie

Zanim dotrzesz do bramy (2), udaj się na brzeg rzeki (3). Na skalnej wysepce (4) spotkasz specyficznego handlarza, który siedzi w dzbanie (5). Ma w swojej ofercie bardzo ciekawe przedmioty, między innymi takie jak:

  • Czerwona tykwa - spowalnia wskaźnik płomieni i nieznacznie zwiększa odporność na ogień (2 łuski)
  • Prawa część maski (7 łusek)
  • Eteryczne przejście (5 łusek) - dzięki której poznasz umiejętność sztuki walki
093

Jako waluty, zamiast senów, należy płacić mu Łuskami karpia skarbów, które zdobędziesz zabijając ryby pływające wodzie. Czasami również łuski znajdziesz podczas eksploracji. Jeden z tych przedmiotów odnajdziesz za kamieniem (6), niedaleko mostu, od strony posążka rzeźbiarza: Smocze źródło w Hiracie.

094

Ryby są dosyć płochliwe, ale za to w większości przypadków niegroźnie. Aby je dopaść, nie możesz je wystraszyć. Postaraj się podejść do ryb po cichu (np. skacząc na nie z mostu).

Droga do posążka rzeźbiarza: Ścieżka do posiadłości

Kolejny posążek rzeźbiarza - Ścieżka do posiadłości - odnajdziesz za bramą (2), na którą dostaniesz się za pomocą linki z hakiem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami