Sekiro - boss: Pani Motyl

Finałowy boss w tym rejonie.

Do ukrytej świątyni, gdzie czeka cię starcie z bossem, Panią Motyl, wejdziesz od strony Sali audiencyjnej.

111

Pani Motyl to ostatni boss do pokonania w rejonie: Posiadłość rodu Hirata.

Przygotowania do walki

 • Oprócz umieszczenia w ekwipunku podręcznym standardowych przedmiotów, takich jak tykwa lecznicza i granulki, warto wyposażyć się w Ziarna pęknięcia, które usuwają iluzje (więcej na ten temat poniżej). Jedno ziarno otrzymamy od mężczyzny, którego spotkamy przed schodami prowadzącymi do Ukrytej świątyni. Kilka ziaren możemy zdobyć w lokacji: Dolina pod mostem - tam, gdzie Wilk uciekał przed wielkim wężem.
112

Walka z bossem - kluczowe porady

 • Pani Motyl korzysta z ataków fizycznych. Wykorzystuje w tym celu kunai, którymi także rzuca w Wilka. Aby ochronić się przed obrażeniami, trzymaj cały czas wysoko uniesioną katanę. Można również wykonać odskok na bok lub schować się za kolumną, aby uniknąć pocisków.
 • W tej walce nie trzeba bardzo martwić się o utrzymanie postury, gdyż ataki bossa nie wpływają znacznie na postawę, co nie znaczy, że ten aspekt można zignorować. Po zadaniu serii ciosów przez przeciwnika, można przyjąć jeszcze jedną serię, oczywiście cały czas blokując uderzenia.
 • Podczas starcia warto wykorzystać drewniane kolumny. Można się za nimi schować, by obronić się przed atakiem wroga lub chwilę odpocząć i zregenerować pasek postury, lub uzupełnić poziom zdrowia.
 • Aby wyprowadzić kontratak, warto poczekać, by boss wykonał serię uderzeń. Ważną kwestią jest to, aby nauczyć się ataków rywala. Wiedza na temat tego, w którym momencie możemy uderzyć, jest kluczowa, dlatego - parując ciosy przeciwnika - obserwuj, kiedy można tego dokonać.
 • W tym pojedynku należy skupić się na obronie przed atakami rywala i wyprowadzaniu kontrataków. Dlatego lepiej sprawdzi się jedno silne uderzenia (należy przytrzymać przycisk odpowiedzialny za atak), gdyż nie mamy możliwości zasypać przeciwnika gradem ciosów.
181

I faza walki

 • Wykonaj szybko unik, gdy zobaczysz, że boss - po tym jak unosił się w powietrzu - wyprowadzi atak z czerwonym symbolem (obrazek powyżej). Po udanym uniku lub odskoku - i jeśli jesteś w miarę blisko rywala - podbiegnij do przeciwnika i zadaj obrażenia (fragment filmu poniżej: od 01:22 do 01:30).
 • Dobrym momentem do wyprowadzenia ataku jest sekwencja ciosów bossa zakończona kopniakiem (fragment filmu poniżej: 00:34 do 00:39) lub skokiem na prosto na shinobi (fragment filmu: od 01:35 do 01:40).
 • Uważaj na sekwencję ciosów bossa, po zakończeniu której, wzbija się w powietrze i wyrzuca pociski w twoją stronę. Wówczas - gdy zakończy się seria - nie atakuj w ogóle bossa, gdyż zada ci obrażenia z góry i nie zdążysz się zasłonić (poniższy fragment filmu: od 01:10 do 01:20).
 • Gdy boss zbliża się do nas i widzisz, że nie szykuje się do ataku, wyprowadź uderzenie. Często udaje się wówczas zranić rywala.
113

II faza walki

 • Gdy zabijesz po raz pierwszy Panią Motyl, ta po chwili się odrodzi. Musisz pokonać ją drugi raz, aby zakończyć cały pojedynek.
 • Pani Motyl pojawi się przed pomnikiem Buddy. Czekaj tam na nią. Gdy zeskoczy, podbiegnij do niej, zadaj silne uderzenie i wycofaj się (fragment filmu poniżej: od 04:00 do 04:20).
 • Pani Motyl w drugiej fazie walki nabywa nowe zdolności (opisaliśmy je poniżej), ale większość ataków nie zmienia się, przez co nadal kontratakuj w tych samych momentach, które opisaliśmy w pierwszej fazie walki.
 • Co jakiś czas boss wywołuje iluzje polegające na przywołaniu zjaw. Widmowi przeciwnicy zaatakują cię. Możesz się ich pozbyć na dwa sposoby: raniąc ich kataną lub używając Ziarna pęknięcia. Z drugiej opcji należy skorzystać, gdy wrogowie będą blisko. Jeśli użyjemy tego przedmiotu z dala od widm, wówczas efekt nie przyniesie oczekiwanego skutku.
 • Jeśli nie zlikwidujesz wszystkich widm, Pani Motyl zamieni je w magiczne iskry, które podążą w twoim kierunku. Aby ich uniknąć, należy uciekać przed nimi, lawirując pomiędzy kolumnami. Siła iskier jest zależna od liczby widm, które pozostały na arenie bitwy. Im więcej ich pozostanie, tym moc iskier będzie silniejsza.
 • Często podczas ataków Pani Motyl wypuszcza w twoją stronę mniejsze iskry. Łatwo je dostrzec. Gdy zobaczysz, że pędzą w twoim kierunku, najpierw zablokuj atak bossa, a potem odskocz, aby uniknąć obrażeń (fragment filmu poniżej: od 04:20 do 04:27 lub od 04:35 do 04:42).

Pani Motyl - obejrzyj walkę

Możesz również zobaczyć walkę z bossem na naszym kanale. Pamiętaj, że istnieją inne sposoby pokonania bossów - my prezentujemy możliwie najskuteczniejszy i najprostszy:

Nagrodą za pokonanie Pani Motyl jest Wspomnienie: Pani Motyl oraz Kropla sakury, dzięki której możesz zdobyć trzeci splot wskrzeszenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami