Shirley Curry, czyli starsza pani, która jest miłośniczką The Elder Scrolls 5 i regularnie publikuje na YouTube nagrania ze Skyrima, trafi do kolejnej części serii - jako postać niezależna.

O decyzji poinformowała Bethesda. Opublikowany przez wydawcę materiał wideo prezentuje, jak twórcy gry skanują twarz Curry, by w cyfrowej wersji przenieść starszą panią do wirtualnego świata (8 minuta i 40 sekunda filmu).

Działanie Bethesdy to odpowiedź na akcję fanów The Elder Scrolls, którzy zaproponowali dołączenie Shirley Curry do najnowszej odsłony legendarnego cyklu RPG.

- To znaczy dla mnie bardzo wiele - powiedziała gwiazda YouTube. - Byłabym niezwykle szczęśliwa, jeżeli ktoś grałby moją postacią w przyszłych odsłonach The Elder Scrolls.

Bethesda nie poinformowała, czy Curry użyczyła też głosu ani jaką rolę w grze odegra bohaterka.

babcia2
Curry nie spodziewała się, że osiągnie tak dużą rozpoznawalność

Nazywana „babcią” Shirley Curry ma 82 lata i prowadzi kanał, na którym prezentuje swoje zmagania w popularnej grze. Zdobyła uznanie pozostałych miłośników serii, których określa „wnukami”. Przyznaje jednak, że zapewne nie zdąży już sprawdzić kolejnej odsłony cyklu.

Zobacz: Skyrim - Poradnik, Solucja

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.