W The Division 2 mamy dostęp do szeregu broni - strzelb, pistoletów i różnych karabinów. Rodzajów oręża jest całkiem sporo, a do tego dochodzi jeszcze amunicja specjalna.

Tego typu pocisków nie można wytworzyć samemu ani nawet wybierać, kiedy zostaną wyekwipowane - co odróżnia grę od pierwszej części serii.

Z tego poradnika dowiesz się, jakie są rodzaje amunicji specjalnej oraz w jaki sposób ją znaleźć i wykorzystać.

Jak znaleźć amunicję specjalną. Zasada działania

Aby znaleźć amunicję specjalną, przeszukuj niewielkie, czerwone skrzynie, rozsiane w niektórych lokacjach na mapie. Pocisków specjalnych nie można wytworzyć samemu ani zdobyć w żaden inny sposób.

ss

Ponadto, zaraz po znalezieniu i podniesieniu amunicji specjalnej, zostanie ona przypisana do broni, którą aktualnie trzymasz w rękach. Zazwyczaj otrzymasz 30 sztuk, czyli pełen magazynek karabinu szturmowego.

Po automatycznym wyekwipowaniu amunicji specjalnej nie można z niej zrezygnować, przechować ani zamienić na standardowe pociski. Wzmocnione kule pozostaną w magazynku, dopóki się ich nie pozbędziemy, strzelając.

Aby uzupełnić specjalną amunicję, należy ponownie znaleźć czerwoną skrzynię.

Typy amunicji specjalnej

W The Division 2 istnieją trzy typy amunicji specjalnej:

  • wybuchowa - eksploduje po kontakcie z celem
  • zapalająca - podpala wrogów
  • przebijająca - nakłada na oponentów efekt krwawienia

Niestety nie da się ocenić, który typ amunicji specjalnej otrzymamy z czerwonej skrzyni. Nie ma to jednak większego znaczenia, ponieważ wszystkie rodzaje doskonale sprawdzają się na polu walki.

Nałożone na wrogów efekty sprawiają, że są podatni na dalsze ataki, co doskonale sprawdza się w starciach z bossami. Przykładowo, podpalony przeciwnik będzie starał się ugasić, wychodząc zza osłony i wystawiając się na ostrzał.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz